ARMA UĞRUNA BİR ÖMÜR

O Bursaspor taraftarının da tanıdığı ve sevdiği isimlerden bir tanesi. Frutti Extra Bursaspor kurulduğu günden beri ailece verdiği desteklerden sonra yöneticisi olan Adnan Orhan evinde kurduğu müze ile ömrünü adadığı Bursaspor’u ölümsüzleştirdi.

ARMA UĞRUNA BİR ÖMÜR

Fatih AKKUŞ

Bursaspor sevgisini ve tarihini evinin bir odasında müze haline getiren Adnan Orhan özellikle gelen misafirlerini yıkılan Atatürk Stadyumunda 12 yıl boyunca maç seyrettiği koltukta ağırlıyor. Çocukluğundan kalan Bursaspor objeleriyle herkesi mest ediyor. Bursa ekibinin yakın tarihine de böylelikle ışık tuttu. Bursaspor’un 16 Mayıs 2010 yılında elde ettiği Süper Lig şampiyonluğundaki Atatürk Stadı’nın çimlerinden, 12 yıl boyunca Atatürk Stadı’nda oturduğu aynı koltuğa ve oyuncuların formalarına kadar pek çok materyal ile evini yeşil beyaza çeviren Orhan, aynı zamanda sadece futbol değil, basketbol ve voleybol branşlara ait hatıralara da evinde yer verdi.

BABADAN KALAN MİRAS

Bu çalışmaya nasıl başladığını anlatan Orhan, “Babadan kalma Bursasporluluk olduğu için Bursaspor objelerini değerlendirmek istedim. Bir köşede hatıralar duruyorken, neden evimin duvarlarını bunlarla çevreleyerek bir müze şeklinde evimi yapmıyorum diye düşündüm. Sonrasında elimdeki tüm objeleri topladım ve odayı oluşturdum. Eskiye dair çok nostaljik, güzel şeylerimiz var. Bu duyguları yaşamak bana gerçekten çok mutluluk veriyor” dedi.

İZLERİ DURUYOR

Evde Bursaspor Kulübü’nün unutulmaz anlarına dair hatıraların bulunduğunu aktaran Orhan, “Şampiyon olduğumuz yıl Atatürk Stadyumu’nun çimi var. 4 yaşında babamın kucağında maça gittiğimde Bursaspor’un piyango çekilişinden bana Murat 124 çıkması var, Batalla’nın özel maç forması var, bunun gibi birçok objesi var. Ayrıca, Atatürk Stadyumu’nda 12 sene bilfiil oturduğum koltuk var. Hatta son maçımızda koltukları sökmememiz için anons ediliyordu, bir dahaki maç oynanabilir diye ama ben dinlemedim. Koltuğu kırmadan söktüm, altına ayak yaptırıp oturma şeklinde müzemize koyduk. İzleri de o son günde olduğu gibi duruyor” diye konuştu.

BURSASPOR AİLESİ BURADA

Evine gelen Bursasporlu sporcuların da bu duruma hayranlıkla baktığını belirten Orhan, “Sporcular hayranlıklar izliyorlar, söyleyecek bir kelime bulamıyorum diyorlar. Futbol dışında Bursaspor’un basketbolu da var, voleybolu da vardı. Burada, üçü bir arada Bursaspor ailesi olarak var. Kulübümüze her türlü desteğimiz var ve sürecek” dedi.

BU AŞK BAŞKA

Bursa’daki Bursaspor sevgisine dair de konuşan Orhan, “Bursaspor’daki Bursasporluluk aşkı, çok bir başka. Anlatılabilecek bir şey değil, babadan oğula geçiyor. Şu anki gençler de Bursaspor aşığı. Bursaspor’da kötü gidişte hemen tepki gösteriliyor çünkü Bursaspor’u çok seviyor, zarar görmesini istemiyor. Bursaspor aşkı çok başka bir şey” yorumunu yaptı.

BU SEZON FARK YARATTIK

Yöneticisi olduğu Frutti Extra Bursaspor için de kısa konuşan Adnan Orhan “Bu sezon bizim ilk sezonumuzdu. Bu takım kurulduğundan beri çok badireler atlattı. Bütün bunların sefasını da bu sene aslında sürdü. Ligler devam etseydi bence daha farklı noktada biterdi. Ancak ilk sezon olmasına rağmen iyi iş çıkardık. Uludağ ailesine de çok teşekkür ederiz. Bizi senelerdir yalnız bırakmayan sponsorlarımıza da teşekkür etmemiz gerekiyor” dedi.

 

 

 


 


 


 

 


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?