Bakanlık hileli 99 ürünü açıkladı! Listede Bursa da var…

Tarım ve Orman Bakanlığı laboratuvar sonuçlarında taklit veya tağşiş yapıldığı belirlenen 74 firmaya ait 99 parti ürünü kamuoyuna açıkladı.

Bakanlık hileli 99 ürünü açıkladı! Listede Bursa da var…

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetlerinin sonucu açıkladı.
Yapılan son kontrollerde özellikle Karadeniz Bölgesinde üretilen 4 marka siyah çayda gıda boyası kullanıldığı belirtildi. Bunun yanında içinde cinsel gücü arttırıcı ve zayıflatıcı ilaç etken maddesi olan 5 alkolsüz içecek, 2 kahvede cinsel gücü arttıran ilaç içeriği tespit edildi.
Sıvı yağda 14, et ürünlerinde 23 üründe hile
Hileli ürünler listesinde 14 firmanın zeytinyağında hile yapıldığı tespit edildi. Et ve et ürünlerinde 17 firma kırmızı ete kanatlı eti tağşiş etmiş. Ayrıca sucuk ve lahmacun harcı ürünleri üreten 2 firmanın at ve eşek eti kullandığı tespit edildi.

Ürün listesi için tıklayın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?