“BAŞARILI OLMAYA GELDİM”

Barış Spor Salonu’nda Frutti Extra Bursaspor’un başantrenörlük görevine getirilen Dusan Alimpijevic için imza töreni düzenlendi. Törene Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, baş antrenörlük görevine getirilen Dusan Alimpijevic, Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel ve basın mensupları katıldı. 

“BAŞARILI OLMAYA GELDİM”

DUYGU DOĞAN

Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, imza töreninde yaptığı açıklamada bu sezon taraftarımız ile salonda birlikte olmayı düşündüklerini ancak pandemi nedeniyle bu avantajdan eksik kalındığını belirterek, “Geçtiğimiz sene sezonu güzel noktaladığımızı ve güzel işler başardığımızı düşünüyoruz. Bu sene Eurocup’tan gelen teklifi değerlendirerek Avrupa’da bir tecrübe kazanmayı hedefledik. Sezona iyi başladık ancak Avrupa’da aldığımız skorlar bizi mutlu etmedi. Şunu açıkça söyleyebilirim ki Bursaspor taraftarı ile güçlü olan bir camiadır. Onların eksikliğini bizi çok etkiledi. Sezonu Tutku Açık ile başlamıştık ancak işler beklediğimiz gibi gitmedi” dedi.

“Frutti Extra Bursaspor olarak her zaman bir hedefimiz var. Bizim sezon başındaki hedeflerimiz gelirlerimiz arasında taraftarın bize sağlayacağı gelirler ile reklam gelirleri vardı” diyen Başkan Sezgin sözlerine “Bütçemiz yaklaşık 10-11 milyon TL gibi bir rakam da olsa yaklaşık 3-3,5 milyon TL gibi bir stopaj ödemelerimiz oluyor.Devletimizden bu konuda bir yardım bekliyoruz. Bizim hedefimiz mali disiplini yakalayıp ligde başarılı olmaktır. Sportif başarı olsa bile kapanan çok kulüpler oldu. Bu sene hedefimiz mali anlamda rahat olup ligi play-off bandında bitirmektir. Ben yeni baş antrenörümü Dusan Alimpijevic’e takımımıza katıldığı için hoşgeldin diyorum.” şeklinde devam etti.

1+1 yıllık sözleşme imzalayan Dusan Alimpijevic ise , “Ben buraya başarılı olmaya geldim. Bana güvenen başkanımız ve sponsorumuz Uludağ İçecek’e çok teşekkür ederim. Bu kulübün çok güzel bir organizasyonda olduğunu söyleyebilirim. Bursaspor’un taraftarı ile öne çıkan bir kulüp olduğunu biliyorum. Önümüzdeki ay çok zorlu bir fikstürümüz olacak. Biz bu zorluğa saha içinde cevap vereceğiz. Bugüne kadar kulüp yerli ve yabancı oyuncu transferi konusunda çok önemli işler yapılmış. Hedefimiz başarılı olmak” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?