BELİRSİZLİK CAN SIKIYOR

Bursaspor’da liglere verilen ara ve yeniden başlayıp, başlamayacağı iyice can sıkmaya başladı.

BELİRSİZLİK CAN SIKIYOR

Fatih AKKUŞ
Özellikle Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde geçtiğimiz Salı başlaması gereken hazırlıklar ileri bir tarihe ertelendi. Futbolcular evlerinde kondisyon çalışmalarına devam ederken, Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan “Yeniden bir yapılanma yapacağız” dedi.

İLERİ BİR TARİHE ERTELEDİK

Başkan Mesut Mestan, hem Süper Lig hem de 1.Lig kulüp başkanlarıyla sürekli temas halinde olduklarını belirterek, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun liglerin başlama tarihiyle ilgili aldığı bir karar yok… Biz de, idman programımızı şimdilik erteledik. Yeniden bir planlama yapmamız gerekiyor. Toplantımızdan çıkacak karara göre oyuncularımızı bilgilendireceğiz” diye konuştu.

FUTBOLCULAR NELER YAPIYOR

Bursasporlu futbolcular Korona Virüs nedeniyle liglere verilen aranın ardından evlerine kapandı. Özellikle seyahat yasağı getirilen futbolcular dışarı çıkmazken bazıları kaçamak yapıyor. Seleznov ve Shehu antrenmanlarına devam ederken Boks yapmayı da ihmal etmiyor. Özellikle uzmanların “Kapalı ortamda kalabalık veya bireysel antrenman yapmayın” uyarısına dikkate almayan ikili Spor Salonunda boks yapmaya devam ediyor. Selçuk Şahin,Özer Hurmacı, Burak Kapacak, Jani Atanasov, Cüneyt Köz başta olmak üzere bütün futbolcular evlerinde veya bahçelerinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

BURADA EFSANE OLMAK İSTİYORUM

Bursaspor taraftarının sevgilisi haline gelen. Bursaspor’un başarılı oyuncusu Abdullahi Shehu, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Bursaspor’u çok sevdiğini dile getiren Shehu, taraftarın sezon sonunda sözleşmesinin bittiğini hatırlatması üzerine, “Bursaspor benim yuvam” açıklamasıyla kulüpte kalmak istediğini belirtti. Yeşil Beyazlı forma altında Süper Lig’e çıkarak başarılara imza atmak istediğini kaydeden 28 yaşındaki Nijeryalı milli oyuncu, “ Önemli hedefleri Bursaspor’da başararak bu kulüpte efsane olmak istiyorum” dedi. Shehu, en beğendiği dünya kulübünün ise İspanya devi Real Madrid olduğunu vurguladı. Coronavirüs’le mücadeleye nasıl bir destek verdiği yönündeki soruyu da yanıtlayan Shehu, ülkesi Nijerya’nın Sokoto şehriyle kontak halinde bulunduğunu, kurduğu vakıf aracılığıyla insanlara yardım ettiğini en büyük problemin ise tıbbı malzeme olduğunu dile getirdi.

HERŞEYDEN ÖNCE SAĞLIK

Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan Lig Radyo’nun sorularını yanıtladı. Özellikle evde vakit geçirmekten başka çare olmadığını belirten Erdoğan “Her şeyden önce tek bir yol var o da sağlık. Evde geçirdiğim altıncı günüm. Dışarıyla hiç temasım olmadı.Organizmanın tanımadığı bir virüs, daha önce yaşamadığımız bir durum. Evde kalma sürecini uzatmamız gerekiyor. Kitap okuyacağız, olumlu düşüneceğiz, bu süreci toplum olarak en kısa sürede atlatacağız. Her şeyden önce toplum sağlığına saygı duyup evde kalmaktan başka çaremiz yok” şeklinde konuştu.

PERFORMANSLARI KAYBOLUYOR

Takımın son durumuyla ilgili de bilgi veren Erdoğan, “Normalde bu akşam antrenmanlara başlamayı planlıyorduk. Başkanımız, hocamız ile yaptığımız üçlü görüşmede idmanlara başlamayı 3 gün daha ertelemeyi uygun bulduk. Futbolcuların hepsi Bursa’da, evlerinde. Yurt dışına giden oyuncumuz yok, ama bunun için çok talep aldım. Evde bireysel performanslarını sürdürüyorlar. Belirsiz bir süreç var ve buna karşı yapabileceğimiz her hangi bir şey yok. Çünkü virüsün etkileyebileceği alan ve kişi oldukça uç noktada. Oyuncular dayanıklıklarını kaybediyor, performanstan uzaklaşıyor. Şu an için beklemedeyiz, her şeyi zaman gösterecek. Temkinli bir süreç izliyoruz” diye konuştu.

LİGLERİN BAŞLAMASI DÜŞÜK İHTİMAL

Maçların erken bir tarihte başlama ihtimalini düşük bulduğunu belirten 29 yaşındaki sportif direktör, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun gerekli birimleriyle temas halindeyiz. Federasyon farklı çalışmalar da yapıyor. Profesyonel Futbolcular Derneği bizimle temas halinde. Kanımca liglerin başlaması düşük ihtimal. En iyi minvalde başlangıç mayıs-haziran ayını bulur. Mayısın 15’i veya 20’sinden önce başlama ihtimalini düşük görüyorum. Oyuncular performans kaybetti, bunu geri alma süreci var. Toplumun psikolojisi var. Maçlar oynansa bile seyircisiz oynatılacağını düşünüyorum. Bu sene dünya futbolu için zorlu geçecek. Dünya genelindeki bu tasarruflar, ülkemize de yansır diye düşünüyorum. Futboldan önce sağlık geliyor ama ben futbol adına, bu sezon tünelin ucunda ışık görmüyorum. Liglerin yüzde seksenlik bir kısmı tamamlandı. Değerlendirmeyi buna göre adil bir şekilde yapmak gerek. İşin sosyolojik yönüne bakacak olursak ortada futbol topu da yok takım da yok, performans beklemek orta vadede manasız. Oyuncu istediği kadar bireysel idman yapsın, bunun fazla önemi yok. Bir hafta 10 günde yoğun şekilde dayanıklılık-kuvvet kaybı ortaya çıkıyor. Oyuncular ister istemez kayba uğrayacak. Burada oyuncuların dikkat etmesi gereken kas kaybına uğramamaları, kilo almamaları ve dayanıklılıklarını korumaları. İspanya ve İtalya’daki antrenör arkadaşlarımızla da konuşuyoruz, onlar da bu konu hakkında oldukça sitemkar. Bakanlığın ve TFF’nin nisan ayının ortasına kadar açık bir tablo belirleyeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?