Beylikdüzünden Manyas Belediyesine Çok Amaçlı Sosyal Tesis Desteği

Beylikdüzü Belediyesi, kardeş belediye olan Balıkesir’in Manyas Belediyesine Kültür Merkezi ve Çok Amaçlı Sosyal Tesis yapılması için destekte bulundu. Temeli atılan toplam 750 metrekare kullanım alanına sahip olacak sosyal tesisin çelik bina ve çatı yapımı ile işçilik ve yapım işini üstlenen Beylikdüzü Belediyesi, çelik bina taşıyıcıları ile çatı kaplamalarını yaparak kardeş Manyas Belediyesine teslim etti.

Beylikdüzünden Manyas Belediyesine Çok Amaçlı Sosyal Tesis Desteği

İlçeler arası kardeşlik köprüsü oluşturmak için çalışmalarına devam eden Beylikdüzü Belediyesi, bu kapsamda Balıkesir’in Manyas Belediyesine yardım eli uzattı. Manyas Belediyesi tarafından temeli atılan Kültür Merkezi ve Çok Amaçlı Sosyal Tesis, Beylikdüzü Belediyesi ile yapılan ortak çalışmayla yapılıyor. Kasım ayı içerinde tamamlanarak Manyaslılar’ın hizmetine açılması hedeflenen Kültür Merkezi ve Çok Amaçlı Sosyal Tesis’in temeli Manyas Belediyesi, çelik bina ve çatısı Beylikdüzü Belediyesi, mimari elektrik mekanik imalatlar kısmı Mudanya Belediyesi tarafından yapılacak. Sosyal tesis, vatandaşların sosyal ve kültürel alandaki pek çok ihtiyacına karşılık vererek Manyas’ın sosyal ve kültürel hayatına renk katacak.

“Katkı sunmaktan mutluluk duyuyoruz”

Temeli atılan Kültür Merkezi ve Çok Amaçlı Sosyal Tesis’in Manyas’ın sosyal ve kültürel yaşamına renk katıp büyük hareketlilik getireceğini söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Her türlü toplantı, tiyatro, düğün etkinliklerinde kullanılabilecek tesisin hizmete girmesiyle Manyaslılar, yepyeni bir sosyal yaşam alanına kavuşacak. Beylikdüzü Belediyesi olarak kardeş belediyemiz olan Manyas’ın kent kimliğine de çok önemli katkı sağlayacak olan kültür merkezi ve sosyal tesisin yapımına katkı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Manyas Belediyesinin yardım talebi, Meclis’te oy birliğiyle kabul edildi”

Çok amaçlı sosyal tesis yapımına Beylikdüzü Belediyesinin destek süreci hakkında da bilgi veren İmamoğlu, “Manyas halkının düğün, toplantı, çeşitli tören ve aktiviteleri gerçekleştirmeye yönelik olarak Kültür Merkezi ve Çok Amaçlı Tesis ihtiyacı vardı. Kardeş Manyas Belediyemizin bu tesisin yapılabilmesi için Belediyemize ilettiği yardım talebi, eylül ayı Meclis Toplantı’mızda gündeme geldi. Bu talebi hemen Plan ve Bütçe Komisyonumuza ilettik. Komisyon üyelerimiz de konuyu görüşüp oy birliği ile kabul etti. Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda ise Eylül ayında almış olduğumuz karara, işçilik ve yapım işi de ilave edildi” diye konuştu.

Başkan Barcin, Beylikdüzü Belediyesine teşekkür etti

Beylikdüzü Belediyesine, Kültür Merkezi ve Sosyal Tesis yapımı için maddi ve manevi katkılarından dolayı Manyas halkı adına teşekkür eden Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin ise “İlçemizin önemli ihtiyaçlarından birisi olan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesis’in temeli Belediyemizce ilçemiz Yeni Mahalle’de, Temmuz ayı içinde atıldı. Kardeş belediyemiz olan İstanbul Beylikdüzü Belediyesi tarafından projeleri yapılan tesisin temel ve betonarme imalatları belediyemizin bütçesinden karşılandı. Tesisin çelik çatı konstrüksiyon ve çatı kaplama işleri ise 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi gereğince kardeş şehir ve kardeş belediye ilişkileri kapsamında kardeş belediyemiz Beylikdüzü Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Tesisin arta kalan işleri de belediyemiz ve yine kardeş belediyemiz tarafından tamamlanacak. Ağustos ayı içinde ihale yaparak ağustos ayı sonunda imalat çalışmalarına başlamayı; Kasım ayı içinde de çevre düzenlemesini yaparak tesisi Manyaslılar’ın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?