BİZ DE VARIZ

Dünya’yı kasıp, kavuran Korona Virüs nedeniyle evlere çekilen ve teknik ekibin verdiği program doğrultusunda çalışan Bursaspor’lu futbolculardan güzel bir hareket geldi. Bu güzel meydan okumaya “Biz de varız” dedi.

BİZ DE VARIZ

Fatih AKKUŞ

Önceki gün sosyal medyada bir birine meydan okuyarak başlatılan yardım hareketinden sonra hız kazanan ve evden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine yönelik destek hareketi Bursa’dan da büyük destek gördü. Bursaspor takım kaptanı Selçuk Şahin’in başlattığı organizasyona Serdar Özkan, Anıl Karaer, Cüneyt Köz gibi isimlerde destek verdi. Ortalama 10.000 ailenin erzak paketi Bursaspor’lu futbolcular sayesinde adreslerine ulaşacak.

SERDAR’DAN 1000 KOLİ

Selçuk Şahin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ihtiyaç sahibi bin aileye erzak yardımı yapacağını açıkladı. Tecrübeli futbolcu ayrıca Fenerbahçe‘den takım arkadaşı Volkan Demirel, Yeşil-beyazlı formayı birlikte terlettiği Serdar Özkan ve Anıl Karaer‘e de çağrıda bulunarak yardım kampanyasına destek vermelerini istedi. Arkadaşlarından da desteği alan Selçuk Şahin’in bu davranışı spor kamuoyundan büyük takdir topladı. Tecrübeli futbolcu, “Bu güzel ve hayırlı davetini kabul ediyorum. Ben de 1000 ailenin erzak ihtiyacını karşılıyorum” ifadelerini kullandı.

 

GÖNÜLLERDE DEVAM EDİYOR

Abdullahi Shehu’nun da sözleşmesinin uzayıp, uzamayacağı ile alakalı da konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan “Sözleşmesi bitenlerle ön görüşme yaptık bir sorun görünmüyor. Bütçe kısıtlı olmasına rağmen hepsi olumlu yaklaştı. Kimse kimseyi kandırmıyor oldukça samimi bir aileyiz. Shehu ile de görüşme yaptık, gönlümüzde değil gönüllerde sözleşmesi bitmesi önemli, biz onu istiyoruz o da bizi istiyor. Orta noktada buluşuruz. Taraftarımız da seviyor. O da bu ligden çıkmak istiyor. Devam edeceğiz gibi duruyor. Şu an bundan farklı bir görüşümüz yok” açıklamasını yaptı.

 

İSTEDİĞİ RAKAMI ALAMAZ

Sezon başında anlaştığı ve ligin 15. Haftasında yollarını ayırdığı Teknik Direktör Yalçın Koşukavak ile alakalı açıklamalarda bulunan Başkan Mesut Mestan yeşil-beyazlı yönetiminin görevine ligin 15’nci haftasında son verdiği eski teknik direktör Yalçın Koşukavak ile yaşanan probleme de açıklık getirirken “Yalçın Hoca ve ekibinin 2 aylık maaş alacağı var. Onlar ise sezon sonuna kadar alacaklarını talep ediyor. İhtilafımız var. İlk 6 ayda ayrılık yaşanması halinde 500 bin lira tazminat maddesi koyduk. Ayrılırken bu tarihe sadece 15 gün vardı. Yüzde 99’unun taahhüdüne uyduğumuz için iskonto istiyoruz. Konuyu yargı çözecek. İstediği rakamları kulüpten alma şansı yok” diye konuştu.

 

Pablo Martin Batalla’nın sezon başında gelmeye niyetli olduğu ancak TFF’nin engel olduğu ortaya çıktı.  Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, taraftarın yeniden camiada görmek istediği Pablo Martin Batalla konusuna da açıklık getirdi. Tangocuyla sezon başında görüştüklerini aktaran Mestan,” Türkiye Futbol Federasyonu sezonun başında antrenörlük kursu açsaydı gelecekti açmayınca o da ülkesi Arjantin‘de kursa devam etti o yüzden gelemedi. Bir diğer Arjantinli Belluschi ile devre arası temasımız oldu ancak o da eşiyle ülkesinde kalmayı tercih etti” diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?