BTTDD’de  seçim heyecanı

ARDA EKİNER Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, yarın genel kurula gidiyor. Başkanlığa yeniden aday olan Uzm. Dr. Ali Emin Latif, ‘Birlik ve beraberlik için yola devam’ dedi.  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nin 1946  yılında kurulduğunu söyleyen Uzm. Dr. Ali Emin Latif, “ Bursa Şubemiz ise 1974 yılında merhum Şükrü Şankaya tarafından […]

BTTDD’de  seçim heyecanı

ARDA EKİNER

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, yarın genel kurula gidiyor. Başkanlığa yeniden aday olan Uzm. Dr. Ali Emin Latif, ‘Birlik ve beraberlik için yola devam’ dedi.  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nin 1946  yılında kurulduğunu söyleyen Uzm. Dr. Ali Emin Latif, “ Bursa Şubemiz ise 1974 yılında merhum Şükrü Şankaya tarafından kuruldu.  Ülke genelinde 13 şube, 2 vakıf, 2 spor kulübü ve 5 de temsilciliğimiz bulunmakta “ ifadelerini kullandı.

HEMŞEHRİ VURGUSU

Derneğin Bursa Şubesi Başkanı  Uzm. Dr. Ali Emin Latif , bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlatarak “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde farkındalık yaratmak adına gece düzenledik. Yaklaşık bin kadın katılım gösterdi. İlk yıl 15 Temmuz şehidimiz Mustafa Cambaz’ ın annesi Ayşe Cambaz’ a yılın kadını ödülünü verdik. 29 Ocak Milli Direniş günümüzü Anıtkabir’de Atamızın huzurunda kutladık. Çanakkale, Sarıkamış gezilerimiz ile beraber olduk’ şeklinde konuştu. Başkan Latif,  Bursa’da 5 bin civarında üyeleri olduğunu, Türkiye çapında ise rakamın 60 bin civarında bulunduğunu sözlerine ekledi.

KAPILARIMIZI AÇTIK

  1. yönetim döneminin geride kalmak üzere olduğunu da aktaran Başkan Ali Emin Latif , “Benim bu dönem ikinci dönemim olacak. Batı Trakyalı hemşehrilerle aramızdaki gönül köprülerini arttırmak en büyük amacımız. Bundan sonra birlik beraberliğe önem verip etkinliklerimizi maksimum seviyede tutacağız. Pazar günkü kongremize büyük katılım bekliyoruz. Yunanistan’ dan Batı Trakya Türkleri Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif de kongremize gelecek. Derneğimizin kapıları tüm Batı Trakyalılara açık” diye konuştu. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel pazar günü saat 13.00’ te Merinos’ta gerçekleştirilecek.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?