Bursa iş dünyası ve Nilüfer Belediyesi’nden sağlık çalışanlarına tam destek

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve iş adamı Mehmet Adanur’dan korona virüs ile mücadele eden kahraman sağlık çalışanlarına büyük destek geldi.

Bursa iş dünyası ve Nilüfer Belediyesi’nden sağlık çalışanlarına tam destek
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve işadamı Mehmet Adanur’un çabalarıyla Çekirge’de hizmet veren Halil İbrahim Çakır ve Yasin Sager’in işletmeciliğini yaptığı 4 yıldızlı, 92 odalı Royal Termal Otel, bir ay boyunca sağlık çalışanlarına hizmet verecek. Bu süreçte Royal Termal Otel’in bütün masrafları  Turgay Erdem, Mehmet Adanur ve işletmeciler tarafından karşılanacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, sağlık çalışanlarının yanında olduklarını ve sonuna kadar desteklerinin süreceğini belirterek, “Bizim için canını hiçe sayan sağlık çalışanlarımıza ne yapsak azdır. Biz daha önce de bünyemizde bulunan ve okullar tatil edildiği için boş olan öğrenci yurtlarını tahsis etmiştik. Gerekirse şu anda boş olan spor salonlarımızı hastaneye çevirmek için çalışmalarımız sürmekte” dedi.

Başkan Erdem, sözlerine “Eğer sağlık çalışanları evlerine gitmeden dinlenmek isterlerse orada istirahat edebilirler. İlçe Sağlık Müdürlüğümüze bu imkanı bildirdik. Bize önceden bilgi verirlerse biz de gerekli lojistik desteği onlara sağlayabiliriz. İleride duruma göre ilçemizdeki spor salonlarını da sağlık müdürlüğümüze tahsis edebiriliz.”şeklinde devam ederken Hayırsever iş adamı Mehmet Adanur da zor günlerin birlik ve beraberlikle aşılacağını söyledi. Adanur, “Biz iş dünyası olarak sağlık savaşçılarına destek için elimizi taşın altına koymalıyız. Bu zor günlerin de üstesinden hep birlikte geleceğiz” diye konuştu.

Tüm Türkiye’ye örnek olacak projeyi sosyal medya hesabından duyuran Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Dostlar, korona virüs ile alakalı bir şeyler yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Babam Mehmet Adanur ve Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem, Bursa/Çekirge’de bulunan Royal Termal Hotel Bursa’yı 1 aylığına sağlık çalışanlanları için kapattılar. İçerisinde 92 oda var. Ben de konuyu İl Sağlık Müdürümüz Ömer Bey ile görüştüm, gayet memnun oldu. Biz bu vatanın ekmeğini yiyoruz ve hepimiz BİRİZ. Bunu yapmak bizim borcumuz. Değerli Hotel sahipleri de bu işi hem maliyetine yapıyorlar hemde maliyetin 1/3’ünü üstleniyorlar. Birlikte çok güzeliz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?