Bursa Kadın Platformu: “Ölmek İstemiyoruz”

Bursa Kadın Platformu, artan kadın cinayetleri ve çocuk istismarı konusuna dikkat çekerek hassas konu özelinde taleplerini sıraladı.

Bursa Kadın Platformu: “Ölmek İstemiyoruz”

Arda Ekiner

Tahtakale KESK Binasında gerçekleşen basın açıklamasında basın mensuplarına hitaben  konuşan Eğitim Sen sekreterlerinden Berna Yeşiltepe, “ Gün geçmiyor ki kadınlar en yakınlarındakiler tarafınfdan öldürülmesin, katledilmesin. Sadece 2019’ un Ağustos ayında ayın günlerinden daha fazla 49 kadınımızı bu teröre kurban verdik “ dedi.

DURUM KATLİAM BOYUTUNDADIR

Çocuğunun gözleri önünde öldürülen Emine Bulut’un sözleri hala aklımızda diyen Yeşiltepe, “ Emine Bulut adına yapılan eylemlerin ardından 21 kadınımız daha öldürüldü. Sayılardan da görüldüğü gibi kadına yönelik şiddet her geçen gün artmaktadır. Toplumun her kesiminden kadına ve çocuğa yönelik bu şiddet, toplum vicdanımızı yaralamaktadır. Bizler Bursa Kadın Platformu olarak 14 yıldır kadınların ve çocukların sesi olmaya çalışıyoruz. Bu hususta Sayın Vali ve Belediye Başkanları başta olmak üzere tüm resmi kurumları acil eyleme çağırıyoruz “ şeklinde konuştu.  Tüm kadınlar ve çocuklar adına acil taleplerini sıralayan Eğitim Sen sekreterlerinden Berna Yeşiltepe, “ İstanbul sözleşmesinin uygulanması ve bu hususta yerel yönetimlerin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi, şiddete uğrayan kadınlarımız için 24 saat ulaşılabilir destek hattı kurulmalı. Kadına yönelik şiddet uygulayanlar belediyelerde çalıştırılmamalıdır. Belediyelerimiz toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyecek çalışmaları yürütmeli ve desteklemelidir, çocuk bakımı için her mahallede 7 gün 24 saat çalışan kreşler açılmalıdır. Bu talepler acil taleplerimizdir, tüm yurttaşların mutlu olduğu bir ülkeyi kurana dek mücadelemize devam edeceğiz “  ifadelerini kullandı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?