BURSA’DA HAYAT DURDU

Spor şehri ve futbol kenti olarak anılan Bursa’da insanlar oldukça mutsuz. Korona Virüs’ün etkisi bütün Dünya’yı sararken Bursa’da liglerin ve spor müsabakalarının ertelenmesi daha büyük sorun oldu.

BURSA’DA HAYAT DURDU

Fatih AKKUŞ

Şehirde esnaflar ne iş yokluğuna, ne de başka bir şeye aldırış etmiyor. Çarşı’da son gelen yasaklardan sonra müşteri sayısı neredeyse yok denecek kadar düştü. Çarşı esnafında ise son durum liglerin ne zaman başlayacağı. Maddi açıdan zorluk yaşayan esnaf bile bu konuyu düşünürken maçların başlama tarihi merak konusu.

 

BURSASPOR’U UNUTUMAM

Bir dönem Bursaspor forması da giyen tecrübeli futbolcu Bursaspor’u unutmasının mümkün olmadığını ifade eden Mehmet Zeki Çelik, Bursaspor’a çok şey borçluyum dedi. Fransa Ligue 1 takımlarından Lille’de forma giyen Mehmet Zeki, Türkiye A Mili Takım’ın da değişmez isimleri arasında yer alıyor. Sosyal medya hesabından kendine yöneltilen soruları yanıtlayan Mehmet Zeki, Türkiye formasıyla oynadığı Fransa ve İzlanda maçlarını unutamadığını belirten genç sağbek, Bursaspor’la ilgili gelen bir soruyu da cevap verdi. Mehmet Zeki, gelen soruya, “7 sene altyapı eğitimi aldım. Futbol hayatımda önemli bir yeri var. Bursaspor’a çok şey borçluyum” sözleriyle cevap verdi.

MUALLAKTA KALDIK

Geçtiğimiz günlerde ertelenen liglerden dolayı muallakta kaldıklarını ve Salı günü antrenmanların başlaması gerektiğini söyleyen Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan “Bir yandan da muallaktayız ne olacak belli değil.” dedi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri erteleme kararının ardından ne olacağını bilemediklerini ifade eden Başkan Mestan “Eğer federasyon tarafından liglere başlamak için uzak bir tarih verilmezse salı günü antrenmanlara başlamayı planlıyoruz. Yabancı oyuncular tedirgin, izin isteyenler oldu vermedik. Ligin geleceği ne olacak bilmiyoruz aslında. Avrupa’da mevcut haliyle tescil gündem de bizde de olabilir belki. Şu an herkes sağlık konusuna odaklanmış durumda önemli olan da o. Milletçe, şehir olarak camia olarak en hafif şekilde atlatacağız inşallah.” dedi.

 

HOCA DEĞİŞİKLİĞİ OLMAYACAK

Özellikle Boluspor maçı sonrası eleştiri oklarının hedefi olan İbrahim Üzülmez ile yolların ayrılıp, ayrılmayacağı sorulan Mesut Mestan. Son yıllarda yapılan hoca değişiklikleri hiç işe yaramadı. Mesela geçen sene bu değişikliği yapmasaydık büyük ihtimal düşmezdik. Zaten 6 maç kaldı. Kimi getireceksiniz ki? İbrahim Hoca takımı tanıdı artık. Oyuncularla da toplantı yaptım. Çoğu tecrübeli isimler. Bu sene son şansımız. Sıkıntıları kenara bırakın 6 maç dişinizi sıkın dedim. Sonrasında ödemeler başta olmak üzere hepsi çözülür ama çıkamazsak işin içinden çıkamayız dedim. Hepsi hak verdiler. Sonrasında kendi aralarında bir toplantı daha yaptılar. Motivasyon sağlanmıştı. Ama lige ara verildi. Şu an her kulübün yaşadığı sıkıntıları yaşıyoruz.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?