Bursalı gazeteciden ‘Evde Kal’ videosu

İşitme engellilere işaret diliyle ‘sokağa çıkmayın’ çağrısı yapan kadın gazeteci, farkındalık yarattı.

Bursalı gazeteciden ‘Evde Kal’ videosu

HIDIRCAN KAYA
Tüm dünyada hayatı kabusa çeviren Korona virüs (COVID-19) hızla yapılmaya devam ediyor. Türkiye’yi de etkisi altına alan virüs çok kısa sürede ülkemizde onlarca can aldı. Testleri pozitif çıkan binlerce kişi de halen hastanelerde tedavi altında.
Devlet yöneticileri, bu zorlu süreçte vatandaşlara ‘Evde Kal’ çağrısı yapınca duyarlılık gösterenler sokakları terk edip evlerine kapandı. Vatandaşların sokağa çıkmalarını önlemek adına her fırsatta değişik yollarla mesajlar verilirken, Kent Gazetesi Görsel Yönetmeni Yasemin Özkerem de anlamlı bir videoyla sürece destek verdi.
Aynı zamanda işaret dili eğitmenliği yapan Özkerem, hazırladığı videoyla sağır-dilsizlere ‘Evde Kal’ çağrısında bulundu.
‘Herkese merhaba’ diyerek söze başlayan gazeteci Özkerem, ‘Size çok önemli bir şey söylemek istiyorum. Biliyorsunuz korona virüsü salgını var. Lütfen evde kal. Sevgiler’ ifadelerini kullandı.
Özkerem, ‘Hassas günler geçiriyoruz. Bu hepimiz için bir sınav. İşitme engelliler için bu güne kadar böyle bir uygulama yapılmadığını görünce çağrı yapmayı görev edindim. Önce, çalıştığım gazetemin haber sitesinde videoyu yayınladık. Kendi sosyal medyamda da yayın yapınca arkadaşlar da sağ olsunlar kendi sayfalarında paylaşımda bulundu. Bu hepimiz için sosyal bir görev’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?