BURSALI GENÇ AVUKATLAR: İZMİR BAROSUNU KINIYORUZ

Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkan Yardımcısı Avukat Taha Kürşad Uzun, Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili İzmir Barosu ve bazı baroların açıklamalarına eleştiri getirerek, devletin bekasına yönelik saldırıları meşrulaştırma eyleminde bulunan baroları kınadıklarını belirterek, ‘Mehmetçiğin ve devletimizin yanındayız’ dedi.

BURSALI GENÇ AVUKATLAR: İZMİR BAROSUNU KINIYORUZ

Bilal KAYAALTI

Avukat Taha Kürşat Uzun, Fırat’ın doğusunda gerçekleştirilen operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, sınırlarımızı tehdit eden paralı katillere, terör örgütlerine karşı meşru savunma hakkının kullanıldığını işaret ederek,  ‘İzmir Barosu başta olmak üzere; sınırlı sayıdaki bazı baroların, “savaşa son vermeye çağırıyoruz” başlığı altında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni meşru savunma hakkını kullanmaktan imtina etmeye davet eden açıklamaları kınıyoruz! Barışın kıymetini en çok, savaşmış ve tarihinde acılarla yoğrulmuş milletler bilir. İşte yüce Türk Milleti bunun timsalidir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının İzmir’i kurtarmak için giriştiği mücadele olmasaydı, belki bugün İzmir Yunan eli olacaktı. Bilinmelidir ki; sınırı tehdit eden paralı katil niteliğindeki terör örgütlerine karşı meşru savunma hakkı kullanılmazsa, bu tehdit dün olduğu gibi bugün de vatan toprağına halel getirecektir. Devletimizin girişmiş olduğu operasyon, bir savaş niteliği arz etmemektedir’ cevap verdi.

‘OPERASYONU DESTEKLİYORUZ’

Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkan Yardımcısı Avukat Uzun, son olarak şu ifadelere yer verdi: “Mezkur operasyonun niteliği, sınırları kanla çizilmiş toprakları korumak amacı ile terörün kökünü kazıma harekatıdır. Bu yüzden, devletin bekasına yönelmiş bu art niyetli eleştiriyi bu yönden de eleştiriyoruz. Son olarak bildiriyoruz ki; biz Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi’ne mensup hukukçular olarak devletimizin, mehmetçiğin yanında olduğumuzu bildiriyor, “Barış Pınarı Operasyonunu” destekliyor ve haksız eleştirileri kınadığımızı kamuoyuna beyan ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?