Bursa’nın Lideri Fiat!

Geçtiğimiz yılı Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının lideri olarak bitiren Fiat, ürün gamında yer alan otomobil ve hafif ticari modelleri ile Bursa’da da başarılı sonuçlara imza attı.2019 yılının trafik tescil verilerine göre Fiat, 2 bin 663 adet satış ve yüzde 14,4’lükpazar payı ile bölgenin en çok tercih ettiği marka oldu.

Bursa’nın Lideri Fiat!

2019 yılını, Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarının lideri olarak tamamlayan Fiat, Bursa’da da lider marka oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve aralıkayı trafik tescil kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, il bazında da başarısını sürdürdü ve otomobil+hafif ticari araç toplamında 46 ilde birden en fazla tercih edilen marka olma başarısı gösterdi. Fiat, segmentasyon olarak bakıldığında 44 ilde otomobil ve 5 ilde de hafif ticari araç pazarında lider marka oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç 2019 yılında Türkiye toplam pazarının en çok tercih edilen markası olmanın gururunu yaşadık. Başarımızın ardında değerli bayilerimizin ve satış teşkilatımızın çok önemli bir payı var. Bursa’daki liderliğimizdekıymetli iş ortaklarımız Birmot Bursa ve Banoto’yaözverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

Fiat Satış Direktörü Mahmut Karacan ise Fiat’ın Bursa’dakigücünü temsil eden Birmot Bursa ve Banotoile süregelen iş birliklerinin yeni bir başarıyla taçlanmasından ötürü büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Karacan; “2019 yılındaki başarılı çalışmalarından ötürüteşkilatımızı kutluyorum. Otomobil ve hafif ticari araç ürün gamımız, Türkiye geneline yayılan güçlü bayi ağımız ile 2020 yılında da Türkiye otomotiv pazarındaki iddiamızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?