Bursa’nın Tavacı Recep Usta’sı var

Bursa’nın en önemli markalarından biri olan Tavacı Recep Usta’nın başarı hikayesini Genel Müdür Atilla Murat İçin’in ağzından dinledik.

Bursa’nın Tavacı Recep Usta’sı var

Arda EKİNER

1961 yılında Diyarbakır’da doğan Recep Usta geçen yılların ardından lezzetini tüm dillere doladı. Yaklaşık 6 senedir Bursa’da hizmette olan Tavacı Recep Usta 70 kişilik dev kadrosu ile Bursalıların vazgeçemediği bir markası haline geldi. Tavacı Recep Usta ile ilgili otelcilik yani turizm sektörü ve restaurant yönetimi konusunda yıllarca deneyim sahibi olan Genel Müdür Atilla Murat İçin, ‘‘Burada toplamda 10.000 m2’lik bir alanda hizmet vermekteyiz, aynı anda 2,500 kişiye alakart hizmet veren Bursa’da tek restaurant olduğumuzu söyleyebilirim. Ülkemizin çok kıymetli bir mutfağı olan Doğu bölgemizden ağırlıklı yemeklerle müşterilerimize hizmet vermekteyiz’‘ ifadelerini kullandı.

SAC TAVA, KABURGA, İNCİK HAŞLAMA

Doğu yemekleri dışında da birçok alternatiflerinin olduğunu aktaran Genel Müdür İçin, ‘‘ Aslında dillere pelesenk olan çok özel lezzetlerimiz mevcut sac tava, kaburga dolma, incik haşlama ve çeşitli kebaplarımız.  Her kültüre hitap edebilen lezzetlerimizle hem Bursalılara hem de bölgemizin her yerinden şehre gelen turistlere bu lezzetleri tattırıyoruz’‘ diye konuştu.  Sonrasında Genel Müdür İçin, ‘‘Hijyen koşullarına gereken hassasiyeti uyguladığımız restaurantımızda helal kesim kurallarına uygun olarak hizmet veriyoruz. Diyarbakır yöresinden sağlıklı özel yetiştirilen kendi kuzularımızı deneyimli ustalarımızın ardından servis ediyoruz’‘ şeklinde konuştu.

ALPİŞ BÜNYESİNDE 

2011’den beri AlpişGroup bünyesinde hizmet verdiklerini aktaran İçin, ‘‘Lokasyonumuz deneyimli kadromuz ve restaurantın fiziki avantajlarıyla müşterilerimize keyifli bir alan da sunuyoruz. Örneğin Ramazanlarda 1700, 2000 kişiye özel iftar programları düzenliyoruz bunu her yıl tekrarlayarak yapıyoruz buradaki müşteri geri dönüşleri çok ama çok güzel motive edici’‘ dedi.

HİÇ BASİT DEĞİL

Restaurantçılık ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulunan Genel Müdür Atilla Murat İçin, ‘‘İşin içinde çok önemli bir organizasyon var, her yere ulaşabilmeniz gerekir. Hizmet sektörünün önemli bir gelir kalemi olan gıda pazarı içinde güven kazanıp insanların sizi her yerde pozitif anlamda hatırlaması ciddi bir çalışma iş, disiplini, iş takibi gerektirir. Dışarıdan bakıldığında kolay gibi görünen bir sektör ama aslında durum taban tabana zıt tartışmasız her müşterimizin servisimizden, yemeklerimizden buradaki sunulan her şeyden tam anlamıyla memnun ayrılması altın kuralımız olmazsa olmazımız’‘ ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?