BURULAŞ’tan önemli seyahat uyarısı

BURULAŞ, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında yolculuk yapacak vatandaşlara yönelik önemli bir duyuru yayınladı.

BURULAŞ’tan önemli seyahat uyarısı

BURULAŞ sokağa çıkma kısıtlaması sırasında şehir içi ve şehirlerarası seyahat edecek vatandaşlara yönelik açıklama yayınladı.

BURULAŞ sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca alınan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında 1 Aralık akşam 21:30’dan itibaren otobüs seferleri saatte 1 olacak şekilde hizmet verecek. Bursaray seferleri ise 21:30’dan 01:00’a kadar seyreltilmiş olarak hizmet verecek.

Cumartesi ve Pazar günleri uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında otobüs seferleri, Pazar günü tarifesine göre, BursaRay seferleri ise seyreltilmiş olarak hizmet verecek.T1 (İpekböceği) Tramvay hattı ise hafta sonları hizmete kapalı olacak.

BUDO seferleri ise yeni bir karar alınana kadar hafta sonu hizmet vermezken, hafta içi BUDO seferleri devam edecek, 20 yaş altı yolcular refakatçi eşliğinde, 65 ya üstü yolcuları ise, “Yol İzin Belgesi” ile yolculuk edebilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması süresince BBUS seferlerinde herhangi bir aksama olmayacağı belirtilirken BBUS bileti olan yolcuları ise sokağa çıkma yasağından muaf sayılacak. Karara göre, 20 yaş altı yolcular refakatçi eşliğinde, 65 yaş üstü yolcular ise “Yol İzin Belgesi” ile yolculuk edebilecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?