Cennetin bağrına ‘otel’ hançeri!

2018 yılında gerçekleştirilen ‘Dört Mevsim Uludağ Çalıştayı’nın ardından bölgenin kaçak yapılaşmadan arındırılacağı söylenmişti ancak ikinci bölgenin giriş kısmında başlayan otel inşaatı kafaları karıştırdı. Yazarımız Bilal Kayaaltı, sessizce ilerleyen otel inşaatını kaleme aldı.

Cennetin bağrına ‘otel’ hançeri!

12 AY GÖZDE OLACAKTI

Dönemin Orman ve Su İşleri Veysel Eroğlu’nun da katılımı ile düzenlenen ‘Dört Mevsim Uludağ Çalıştayı’nda, Bursa’nın beyaz cenneti Uludağ’ın yılın 12 ayı boyunca turizm gelirinden pay almasının yolları konuşulmuş, bölgedeki kaçak yapıların ortadan kaldırılması gerektiğinin altı çizilmişti.

OTELLER YIKILMIŞTI

Çalıştay sonrası zirvede yer alan bazı otellerin yıkımı gerçekleştirilmiş, Uludağ’da bundan sonra hiçbir şekilde çarpık yapılaşmaya izin verilmeyeceğinin altı çizilmişti. Çalıştayın üzerinden yaklaşık bir buçuk sene geçmişken Uludağ’da fotoğraf karelerinde yer alan bir manzara deyim yerindeyse yürekleri burktu.

SESSİZ SEDASIZ BÜYÜYOR

Kayak pistlerini yakından gören, ‘ikinci bölge’ olarak tabir edilen alana yeni bir otel inşaatının yapılıyor olması, Uludağ’ın ‘turizmin markası’ olma hedeflerine büyük bir sekte vuracak gibi görünüyor. Siluetin bozulduğu, tabiatın da büyük zarar gördüğü inşaat, sessiz sedasız bölgede yükselişini sürdürüyor.

BİLAL KAYAALTI’NIN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?