Cumhurbaşkanı Erdoğan: KYK Borçlarının Silinmesi Gündemimizde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK borçlarının silinmesinin gündemlerinde olup olmadığına yönelik soru üzerine “Bu şu anda bizim gündemimizde. Değerlendirmesini bütçe müzakerelerinden sonra inşallah masaya yatıracağız ve öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı atacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: KYK Borçlarının Silinmesi Gündemimizde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Nobel kendini tüketmiş, bitirmiştir. Nobel tamamıyla siyasi, ideolojik davranan bir kuruluş konumundadır. Benim için Nobel’in hiçbir kıymeti yoktur. Nobel şu anda zulme rıza zulümdür ilkesinden hareketle bir defa böyle bir zalime ödül vermekle ona ortak olmuştur. Biz bu tür bir şeyi kabul edemeyiz” dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK borçlarının silinmesinin gündemlerinde olup olmadığına yönelik soru üzerine, “Bu şu anda bizim gündemimizde. Değerlendirmesini bütçe müzakerelerinden sonra inşallah masaya yatıracağız ve öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı atacağız. Bu atılacak adımda bütün borçlu olanların beklentiniz biliyorum tamamıyla bu borçların silinmesi süreci olacaktır o zaman burada bir başka tercih gündeme gelecektir. Demek ki kredi olayı ya kalkacaktır sadece burs verme noktasına gidilecektir. Onun çalışmasını yapıp adımımızı da ona göre atacağız” dedi.
  Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nin de çok yakın bir zamanda açılacağı müjdesini veren Erdoğan, “Muhteşem bir kütüphane yaptık. Kütüphanemize gelen farklı ülkelerden insanlarda kütüphanemizi gördükten sonra onlar da Türkiye nasıl değişmiş diyecekler. Gün sayıyoruz. Öyle zannediyorum ki çok kısa bir süre içerisinde, müteahhit firmamız bütün çevre düzenlemelerini de bitirmek suretiyle bize şimdi açabiliriz dediği anda inşallah 2020’nin ilk müjdesi bu olacak” ifadelerini kullandı.
Bir öğrencinin, “En büyük hayaliniz nedir?” sorusuna Erdoğan, “Hedefimiz inşallah ülkemizi dünyada ilk 10’un içerisinde görmektir. Bu işin maddi bakışıdır ve ilk 10’un içerisinde olan Türkiye bizim için çok önemli. Bu hedefe doğru yürüyoruz. Bizim ömrümüz vefa eder etmez ama 2023, 2071 hedefimiz var. Bunlara da yürürken ona tabi ömrümüz yetmez ama gelecek kuşaklar bizim özellikle dünyada Türkiye’nin belirleyici bir güç olmak konusunda aldığı mesafeyi yaşayacaktır. Zulmün egemen olmadığı, barışın egemen olduğu bir dünya hep hayalimizdir. Bunu başarmamız lazım. Özellikle birçok ülkede emperyalizmin o hakim ruhunu görüyoruz. Bundan kurtulmamız lazım. Afrika’ya baktığımız zaman oralarda kişi başına milli gelirin nerelerde olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin 20 yıl önceki durumu onlarda yok. Biz bunların hepsini aştık ve iyi bir yere geldik. Uluslararası donörler camiası içerisinde en az gelişmiş ülkelere en büyük desteği veren ülke Türkiye’dir. Gençlerimizden şunu bekliyorum. Özellikle benim 4 tane kelimem var; oku, düşün, uygula, neticelendir. Okuyacağız yetmez ama okuduğumuzu düşüneceğiz, o da yetmez uygulayacağız, hayata geçireceğiz, o da yetmez neticelendireceğiz. Bu 4 aşamayı gerçekleştirdiğimiz taktirde başarıyı yakalarız” yanıtını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?