DAHA GÜÇLÜ DÖNECEĞİM

Bursaspor’un sezon başında Kırşehir Belediyespor’a kiralık gönderdiği genç yıldız Çağatay Yılmaz’dan sorulara net cevaplar geldi. Özellikle Bursaspor taraftarına mesaj gönderen Yılmaz “Daha sağlam döneceğim” dedi.

DAHA GÜÇLÜ DÖNECEĞİM

Fatih AKKUŞ

Kent Gazetesinin sorularını yanıtlayan genç yetenek Çağatay Yılmaz Kırşehir’de yaşadıklarından, Bursaspor özlemine ve en büyük hayaline her şeyi cevapladı. İçtenlikle sorulara cevap veren Yılmaz’ın ise en büyük hayali Bursaspor formasını hakkını vererek terlettikten sonra Avrupa’ya gitmek.

Sezonun geri kalanını her iki takım için nasıl değerlendiriyorsun?

Sezonun geri kalan bölümünü en iyi şekilde bitireceğimizi düşünüyorum. Bursaspor’dan Kırşehir’e kiralık geldim. Ancak burada yabancılık çekmedim çabuk adapte oldum. Mustafa Er hocam benim kariyerimde önemli bir yere sahip. Kendisi bana Ankara’da oynadığımız Gençlerbirliği maçında görev vermişti. Bu sebeple burada günler güzel geçiyor ve elimden gelenin en iyisini sahaya yansıtmaya çalışıyorum.

Profesyonel olduktan sonra unutamadığın maç hangisi?

Lig de Malatyaspor’a karşı oynadığımız maçta oyuna sonradan dahil olmuştum Umut Nayir’e orta açmıştım penaltı oldu son dakika penaltı kaçırdık. O kaçırdığımız penaltı gerçekten koca sezonun belki de en kritik penaltısı oldu. Bu yüzden unutamıyorum o günü.

Sana en çok destek verenler ve en güzel anın nedir?

Özer Hurmacı ve Orhan Taşdelen hep namaza teşvik ediyordu beni. Uzun bir süreden beri hep namaz kılıyorum ve sohbetleri en güzel anlardandı. İnşallah bazı şeyleri geç anlasak da anı olarak güzel gelebiliyor. Bana kattıkları değer için de ikisine de teşekkür ederim.

Liglerin oynanması durumunda hedefleriniz neler?

liglerin oynanması durumun da hedeflediğimiz yere bir üst lige inşallah çıkacağız. Ancak ben liglerin oynanacağını pek düşünmüyorum. Futbolu yönetenler bizler için en sağlıklı, en iyisine karar vereceklerdir diye düşünüyorum. Bursaspor olarak şuanda belki sahada katkı veremiyorum ancak her daim dualarım arkadaşlarım ve ağabeylerimle. Kırşehir’de de durum farklı değil. Bir üst lige çıkacağız inşallah.

Ligler tescil edilmeli mi?

Kesinlikle tescil edilmemeli çünkü kulüpler arası ciddi paralar harcandı buda seneye kulüpler arasında büyük sorun olabilir. Para işin maddi boyutu, bir de sağlık boyutu var. Sağlık boyutuyla alakalı da bence tescillenmeli. Dediğim gibi buna kulüpler ve yöneticiler karar verecek. Ancak hedefi olan takımlar var ve buna ne der bilemiyorum.

Kırşehir’de ve Bursa’da takımların havası nasıldı?

Takım içerisinde genel havamız oldukça iyi herkes birbirine saygılı ve samimi. Bursa’da oynarken de durum böyleydi, burada da böyle. Dediğim gibi bazen başarının sırrı takım içerisinde ki havadan geçebiliyor ve bence şuanda iki camiada da durum güzel.

Karantina günlerinde neler yapıyorsun?

Virüs aşamasında çalışmalarıma özel hoca ile devam ediyorum. Sosyal mesafeyi koruyarak kendimi zinde tutmaya ve hazır beklemeye gayret ediyorum. Antrenman dışında gerekmedikçe dışarı çıkmıyorum. Bence işi olmayan ve sırf gezmek için dışarıya çıkmanın da yasaklanması lazım.

Vakıfköy ve Bursa senin için ne ifade ediyor?

Bizler altyapıda oynayıp yetişen, her zaman Bursaspor A takım formasının hayalini kuranlarız. Bizim için Bursaspor Milli takımımızdan sonra gelen en büyük camia ve asil kulübümüzdür. Ben hedeflerim doğrultusunda bir hayat yaşadım ve yaşamaya devam edeceğim. En büyük hayalim Bursaspor’a büyük katkılar verip, yurt dışına da kulübümden gitmek. Bunu da başaracağıma inanıyorum.

Bursaspor ve Kırşehir taraftarına mesajın var mı?

Taraftara herhangi bir şey demek istemiyorum. Çünkü taraftarımız gerek iç saha maçlarımızda, gerek deplasmanda, gerekse saha dışında en iyi şekilde bizlere desteğini veriyor. Teşekkür ediyorum. Kırşehir taraftarına da bir sözüm var. Her yerde yanımızda oldular. Belki istedikleri konumda değiliz ancak geleceğiz. Onlarda bu kulübe sahip çıkmaya devam etsinler. Bizlere inansın ve beklesinler. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve yapacağız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?