Doç. Dr. Esenyel, Amforth Elçisi Oldu

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel, Dünya Turizm Eğitimi ve Konaklama Birliği (AMFORHT) elçisi olarak atandı.

Doç. Dr. Esenyel, Amforth Elçisi Oldu

Merkezi Fransa’da bulunan kısa adı AMFORHT olan ’Dünya Turizm Eğitimi ve Konaklama Birliği’ Teşkilatı; KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı, aynı zamanda Girne Amerikan Üniversitesi, Konaklama ve Turizm Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. İsmet Esenyel’i teşkilatın elçisi olarak atadı.

GAÜ Rektörlüğü, atamadan duyulan memnuniyet yanında, Doç. Dr. Esenyel’e; ülke turizmi ve tanıtımı açısından çok önemli, ayrı bir misyon yükleyen bu gelişme nedeniyle başarılar dileyerek, GAÜ’nün tüm varlığı ile ’her zamanki gibi’ ulusal faydaların en önemli savunucusu olacağı değerlendirmesinde bulundu.

“Ülke temsiliyeti için çok önemli bir adım”

Uluslararası düzeyde temaslar sırasında, KKTC temsiliyeti açısından önemli bir ivme sağlayacak ’Amforth Elçiliği’ unvanını alması nedeniyle bir açıklamada bulunan Doç. Dr. Esenyel, “Bu atama vesilesiyle, önemli adımlara daha da katkım olacaktır. Yıllardır süregelen, sıradan düşünsel alışkanlıklarımızdan kurtularak, kendi kapılarımızı, yine düşünsel anlamda dış dünyaya çevirebildiğimiz müddetçe, arzulanan başarıya toplum olarak kısa sürede ulaşabileceğimize olan inancım, gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Hızla gelişen trendler ve turizm sektörünün etkilediği direkt veya indirekt alt sektörler düşünüldüğü zaman AMFORHT; turizm sektöründe, aslında birbirlerinden biraz uzak duran akademisyen ve pratisyenleri bir araya getirmeyi başarmıştır” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti ile de koordinasyon halinde hareket etmeliyiz”

Çalışmaların Türkiye ile koordinasyon halinde yürütülmesi gerektiğine de değinen Doç. Dr. Esenyel, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Şahsımın, ’Başkan Yardımcısı’ seçildiği turizm birliğindeki etkinlik ve ağırlığımızı çoğaltmalıyız. Sektörün içerisindeki aktörler, devletimiz, sivil toplum örgütleri, oteller ve diğerleri, uluslararası turizm alanında prestij getirecek, iş birliklerini çoğaltacak adımlarda birlikte hareket etmenin yollarını arayıp, bulmalıdır. Çok zorluklar çekilerek, büyük emekler verilerek yapılan bu tür uluslararası faaliyetler, devletimizin en üst makamlarınca desteklenmelidir. Biz, bakanlık olarak bu koordinasyon için odaklandık ve çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ile de koordinasyon halinde hareket etmeliyiz. Sonuç olarak; Ülkemizin tanıtımı ve destinasyonunun pazarlanmasında, gücü yeten herkes, kendi iş dünyasında, üstüne düşen sorumluluk bilinci ile küresel ilişkilerini artırarak, çoğaltmalıdır. Tüm platformlarda olduğu gibi, engellemeler olacaktır. Ancak yıldıramazlar, yeter ki biz koyduğumuz hedeflere yürürken, ekip ruhu ile hareket edelim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?