Eğitimde 17 yıllık tecrübe; MNÇ Koleji

Eğitim sektöründe kurumsal anlamda var olan 17 yıllık birikimi ile “Özel Anadolu Lisesi” kavramına farklı bir bakış açısı ve özgün anlayış katmak isteyen MNÇ Koleji, 2019-2020 eğitim ve öğretim dönemine hazır.

Eğitimde 17 yıllık tecrübe; MNÇ Koleji

Kükürtlü Caddesi’nde yeni dönem kayıtlarını almaya başlayan MNÇ Koleji, Dershanecilik ve Temel Lise anlayışından geldiği ve güçlendirerek öğrencilerine başarı ve kazanım haline getirdiği eğitim anlayışını yeni dönemde yeni okul binasında devam ettirecek.

Butik eğitim sistemi ile tam gün eğitimde başarı ve sonuç odaklı eğitimi ilke edinen MNÇ Koleji, öğrencinin sınıf ortamında karşılaşacağı problemleri en aza indirirek miminum memnuniyetsizlik maksimum başarıyı ilke edinmiş bir eğitim anlayışına sahip.

2001 yılından bugüne dershanecilik ile başlayan eğitim, öğretim,dershane ve okul hayatını MNÇ Koleji ile bütünleştiren Muhammed Nuri Çetin, kurucusu olduğu MNÇ Koleji ile özel eğitimde var olan ‘öğrenci=müşteri’ anlayışını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Sadece başarmak yetmez…

Başarının kendi başına yeterli olmadığını ifade eden MNÇ Koleji Kurucusu Muhammed Nuri Çetin, “başarıyı izleyemezseniz ilerleyen süreçte bu var olan iyi durum ise başarısızlık olarak döner. Öğrencinin başarı durumu eğitime bakış açısının ötesinde kişisel yetenekleri ile de benzer ortak özellikler göstermektedir. Biz öğrencilerimizi özel bir eğitim takip modeli ile yetiştirerek aynı zamanda başarı analizlerini çıkarıyoruz. Bu sayede öğrencimiz hangi derste, hangi konu da, hangi artılara ve eksilere sahip görebiliyoruz. Ahlak ile erdemlilik kazanan öğrencilerimizi, sınıf koçluğu yönetimimiz ile bilinçlendiriyoruz. Sadece zeki değil, aynı zamanda ahlaklı gençlerin yetişebilmesi için rehberlik ve sosyal yaşam faaliyetlerimizle doğru bireyler yetiştiriyoruz” diyerek 17 yıllık eğitim öğretim geçmişinde buna dair yüzlerce başarı öyküsü olduğunu vurguladı.

Gazeteciler öğrenci oldu

MNÇ Koleji’nin eğitim farkını öğrencilerle birlikte yaşayan Bursalı gazeteciler aynı zamanda kendi lise yıllarına da döndüler. Renkli karelerin oluştuğu kolej tanıtımı ve nostalji dersinde açıklamalarda bulunan Edebiyat Öğretmeni ve MNÇ Koleji Genel Koordinatörü Seyit Ahmet Ercan, “hepimizin okuduğu yıllarda iyi bildiği bir gerçek testlerdir. O günlerden bugünlere testler artık dijital ortamda yapılıyor. Bursa’da bir ilke imza atan MNÇ Koleji, kare kodlu sınav sistemi ile eğitimde farkını ortaya koymaya devam ediyor. Butik akademi eğitim modeli ile öğrencilerimize akademik ders takip sistemi ile katma değer katıyoruz. Bu da bize konu eksikliği hususunda bireysel eğitim önceliği kazandırıyor. Eğitim seminerleri ve çağımızın gereklerine uygun eğitim politikaları ile klasik kolej eğitiminin önüne geçtik” diyerek öğrencinin önemli olduğu vurgusunu öğrenci ve velilere hissettirdiklerini ifade etti.

Sıfır’danYüz’e Matematik Kampı

Sayısal değerlerin günümüzde fazlasıyla önemli olduğunu ifade eden MNÇ Koleji Kurucusu Muhammed Nuri Çetin, “günümüzde herşeyi dijital ortamında gerçekleştiriyoruz. Eğitimin bir bölümü sözel olduğu gibi diğer bölümü sayısal. Çoğu öğrencimiz eğitim dönemlerinde sayısal değerlendirme dediğimiz Matematik ile doğru bir iletişim kuramıyor. Yeterli matematik eğitimi alamayan öğrencilerimiz bu derse ilgisini kaybediyor ve başarısızlıkla buluşuyor.Öte yandan Matematik ile bağlarını güçlü kuranlar, başarıda daha üst seviyelere yükseliyor. “Sıfır’dan Yüz’e  Matematik” programlarımız ile 7 yıldır kaliteli öğrenciler yetişmesine katkı koyuyoruz. Matematik dersini öğrencilerin ve velilerin kabusu olmaktan çıkartırken, birçok konuda ki eksikleri öğrenciye verdiğimiz matematik kampı programı ile çözümlüyoruz” diyor.

MNÇ Koleji bünyesinde bu yıl Sıfır’dan Yüz’e Matematik kampı 19 Ağustos’ta başlıyor. Başvuru için yapmanız gereken tek şey ise, MNÇ Koleji’ni ziyaret etmek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?