Ercan Özel’den şok iddia: ‘Yenişehir’de neler oluyor?’

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Millet İttifakı’ndan Yenişehir Belediye Başkan Adayı olan Ercan Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sokak hayvanlarının Yenişehir Mezbahası’nda ölüme terk edildiğini söyledi.

Ercan Özel’den şok iddia: ‘Yenişehir’de neler oluyor?’

Ercan Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda depolarında sokak hayvanlarının yaşam savaşı verdiği mezbahanın ulusal kanallarda da haber yapıldığını ve Yenişehir’in Türkiye’ye rezil edildiğini dile getirdi. Ercan Özel, “Bir anlamda Hitler nasıl on binlerce insanı ölüm kamplarında, gaz odalarında öldürdü ise Yenişehir Belediyesi’nin de İslam dinine göre insanlar kadar yaşama hakkı olan sokak hayvanlarını telef ettiğini anlatıyor. Görüştüğüm Belediye çalışanları yapılan bu zulümden oldukça rahatsız, vicdanlarının sızladığını söylüyorlar ama hepsi emir kulu ellerinden bir şey gelmiyor. Yenişehir’de vicdanlı merhamet sahibi bir avuç hayvan hakları savunucusu da olmasa bu canlar göz göre göre yok olacaklar” ifadelerini kullandı.

SAYGI EROZYONA UĞRADI

Açıklamasında, Osmanlı Devleti’nden bu yana hayvan haklarına karşı duyulan saygının erozyona uğradığını, Yenişehir’de yaşanan olayın da bu erozyonun vücut bulmuş hali olduğunu ifade eden Özel, “2015 yılında 84 sokak hayvanının katledilmesine ev sahipliği yapan Yenişehir, aradan yıllar geçmesine rağmen birçok kez söz verildiği ve yasal zorunluluk olduğu bilindiği halde hala basiretsiz yöneticiler tarafından Barınma Evi, Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi yapılmamaktadır. Geçmişten ders almayan yöneticilerin, gelecekte rahat yüzü göremeyecekleri örnekleri ile sabittir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?