Eskişehirli Çocuklardan Afrikaya Kurban Yardımı

Eskişehir Şehbal Eğitim ve Kültür Derneği eğitimcileri ve öğrencileri tarafından düzenlenen kermes etkinliği, yaklaşan Kurban Bayramında birçok Afrikalı vatandaşın yüzünü güldürecek.

Eskişehirli Çocuklardan Afrikaya Kurban Yardımı

Yaz kursu etkinlikleri kapsamında ‘İyilik Kuşağı Programı’ adı altında düzenlenen kermes sayesinde Afrika için yardım toplandı. Birçok çocuğun emeklerinden oluşan yardım etkinliğinde toplanan tüm paralar, Kurban Bayramında Afrika’daki yoksul aileler adına kesilecek kurban alımı için Aziz Mahmut Hüdai Vakfı’nın banka hesabına yatırıldı.

Eskişehir Şehbal Eğitim ve Kültür Derneği Müdiresi Yasemin Çetinkaya “Çocuklar ailelerinin yardımıyla pasta, kurabiye gibi yiyecekler; kitap ayracı, resim gibi elişleri yaparak kermese katkı sağladılar. Elleriyle yaptıkları, emek verdikleri her ürün kermeste satışa sunuldu. Buradan elde edilen tüm gelirleri de çocuklarla birlikte Afrika’daki kardeşlerimize kurban eti olarak gönderiyoruz” diyerek çocukların böyle bir etkinlik içerisinde bulundukları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?