FiatDoblo 20. yaşına özel seri ile giriyor

Fiat Doblo, başarılarla dolu 20 yılı geride bıraktı.2000 yılından günümüze sınıfının öncüsü olan ve Türkiye’nin ihracat ağırlıklı hafif ticari araç üretim merkezi olmasında önemli rol oynayan Doblo’nun yıl dönümü için özel bir seri hazırlandı.Sınıfına ismini veren Doblo’nun, üretimi 2020 adetle sınırlandırılan “20’nciYıl Özel Serisi” Şubat ayında internet üzerinden ilk 20 kişiye ön satış uygulamasıyla birlikte pazara sunuluyor.

FiatDoblo 20. yaşına özel seri ile giriyor

Dünyapazarlarınaihraçedilmekhedefiyle2000yılındaTofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilmeye başlanan Fiat Doblo, 20’nci yılı dolayısıyla özel üretim versiyonla tüketicisinin karşısına çıkıyor.Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) önemli stratejik üretim merkezinden biri olan veWCM- World Class Manufacturing(Dünya Klasında Üretim) programı kapsamındaki denetimlerdeAltın seviyedeki Tofaş Fabrikası’nda üretilen Doblo,fonksiyonellik ve şıklığı bir arada bulmayı isteyen müşterilerin beğenisine sunuluyor. Sadece 2020 adet üretilecek olan Doblo20’nci Yıl Özel Serisi,Şubat ayında ilk 20 kişiye https://www.fiatprofessional.com/tr internet sitesi üzerinden2 bin TL’lik ön provizyon alınarak ön satış uygulamasıyla rezerve edilip, satışa sunuluyor.

Web sitesi üzerinden dilediği renk & motor seçeneğini rezerve edebilen kullanıcılar, aynı zamanda 2020 adet içinden istediği seri numarasını da seçebiliyor.Siyah, beyaz ve kurşun gri olmak üzere üç renkle üretilenDoblo20. Yıl Özel Seri’de; 95 HP gücündeki 1.3 litrelik ve 120 HP gücündeki 1.6 litrelik Multijetmotor seçenekleri yer alıyor. Fiat Doblo20’nci Yıl Özel Serisi Şubat ayı itibarıyla, 128 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Fiat bayilerindekiyerini almaya hazırlanıyor.

Özel seriye özel donanım

 Sınıfına ismini verenve günümüze değin 2 milyon adetten fazla üretilen Doblo’nun20 yaşına ithafen tasarlanan 20.Yıl Özel Serisi, detaylarıyla öne çıkıyor. Üzerinde Doblosiluetinin yer aldığı 20’nci yıl logosu, özel seri Doblo’nunsağ ve sol ön kapılarında konumlandırılıyor. Serinin dikkat çeken diğer dış tasarım özellikleri arasında bronz ön ve arka tampon altlıkları, bronz alaşım jantlar, bronz tavan rayı ve gövde rengindeki kapı kollarıyla süs çıtaları yer alıyor.İç mekândakişıklık deri detaylı özel siyah koltuklar ile kendini gösterirken, ısıtma fonksiyonu bulunan ön koltuklar ve ön koltuk başlıklarındaki “20th Year” kabartma baskısı ilekusursuz bir konfor ve şıklık sunuluyor.Bu şıklık siyahderi kapı içdöşemeleri, açık bronz kapı açma kollarıveaçık bronz torpido ile kendini tamamlıyor. Vites kol çerçevesinin hemen üzerinde yer alan ve 2020 adetle sınırlı sayıda üretimi yapılan aracın sırasını belirten “Özel Seri Sıra No” etiketi ise Doblo’nun yıldönümüne unutulmayacak bir vurgu yaparak 20’nci yıl Doblosürücüsünekendini özel hissettirmeyi başarıyor.Sürücü ile aracı birbirine bağlayan Fiat Yol Arkadaşım Connectise, 2020 adetle sınırlı 20’nci yıl Özel Seri Doblo’larda hediye ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?