Fındık Gereçlerinin Satışında Durgunluk

Ordu’da fındık malzemeleri satan Davut Gündüz, mahsulün az olmasından dolayı bu sezondan bekledikleri hareketliliği yaşayamadıklarını söyledi.

Fındık Gereçlerinin Satışında Durgunluk

Ticaret Bakanlığı Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından sahil kesimi için belirlenen hasat tarihi olan 29 Temmuz’dan itibaren üreticiler bahçeye girdi. Sezonun başlaması ile tarlalarda en çok kullanılan malzemeler arasında olan çuval, sepet, kürek ve tırmık da tezgahlarda yerini aldı. Bu ürünleri satanlar ise, bu sezondan bekledikleri hareketliliği alamadıklarını, nedeninin ise mahsulün az olmasından dolayı kaynaklanabileceğini söyledi.

Ordu’da zücaciye ve ev gereçleri satışı yapan Davut Gündüz, bu fındık sezonunda pek fazla hareketliliğin yaşanmadığını söyledi. Tarlalarda fındığın az olduğunu ve hareketliliğin de bu yüzden yaşanmadığına değinen Gündüz, “Bu sene fındık az olduğu için satışlar da oldukça düşük. Yine de buna da şükür ama beklediğimiz hareketliliği yaşayamıyoruz. Geçtiğimiz yılda da beklediğimiz hareketliliği yaşayamamıştık. Bu sene de satışlar hemen hemen aynı” dedi.

Gündüz ayrıca, fındık sezonunda en çok çuval satışlarının olduğunu belirtti. Fiyatların, çuvalın kalitesine göre 1 buçuk ile 3 TL arasında değiştiğini ifade eden Gündüz, yaklaşık 5 bin çuval satmayı hedeflediklerini aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?