FUTBOL BÖYLE BİR OYUN

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Giresunspor maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FUTBOL BÖYLE BİR OYUN

Fatih AKKUŞ

Basın toplantısına Giresunspor maçıyla değerlendirme yaparak başlayan Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak “Daha önce de dedim. 6 haftadır kaybetmediğimiz seri bozuldu. İç sahada olması da bizi oldukça üzdü. Oyun da çok farklı git geller oldu. Aslında çok defa ifade ettiğimi gibi kontrollü oynayabilsek rakibin hücum aksiyonlarını kesebilirdik. Ancak öyle oynasaydım eleştirilecektim. Ama heralde oyunun savunma ve hücum tarafını dikkatli oynamanız gerekiyor. Maalesef futbol böyle bir oyun oldu. 50. Dakikada 3-0 olunca ki maçtan sonra da söyledim. Oyuna tekrar dönmek açısından oyuncularımın verdiği reaksyona sevindim. Kazanmak esassa yatak döşek gidip kazanalım. Ben daha iyi anlaşıldığımı düşünüyorum” dedi.

MOTİVE ETMEK İSTİYORUZ

Özellikle yaşananlardan sonra takımı motive etmek istediğini söyleyen Koşukavak “Takımı motive etmek istiyoruz. Taraftar sürekli kazanmak istiyor. Onlarda haklı. Daha önce çok kez söyledim. Karşı rakipte size tehlike yaratacak oyuncular var. Altınordu sistematik oynayan bir takım. 9 senedir aynı hoca ile çalışıyor. Bu çok ciddi bir durum. Bende İzmir’li olduğum için kulübün yapısını biliyorum. Altınordu çok ciddi bir rakip. Çok dingin ve genç oyunculara sahip bir takım. Menemen keza öyle. Bu ligde kolay maç yok. Daha önce de söyledim. Bunu kabul etmemiz gerekiyor öncelikle. Savunma yapmak küçülme demek değildir. Bazı maçlar savunma ağırlıklı oynamak zorundayız. City hücum ederek her maçı kazanamaz. Maç kaybettik, avantaj kaybettik. Çok üzgünüm. Devre arasına daha iyi gidebilirdik. 25 puanlı Akhisar çok mutlu ki Süper Lig kadrosunu korumasına rağmen. 35 maç çok uzun bir yol. Ahlar, vahlar her haftayı doğru yaşatmaz. Radikal kararlar almamız lazım” dedi.

 

 

KATKI VERDİKLERİ İÇİN MUTLUYUM

Özellikle Ali Akman ve Seleznov’un maçta sonradan oyuna girip katkı vermesine “Şimdi benchten oyuna aldığımız oyuncular bazen çok katkı vermez. Ancak benchten aldığımız oyuncular katkı koymak zorundadır. Savunma yapacaksınız çok ciddi bir savunmacı alırsınız. Maçtan sonra 15-20 dakikalık bölümde Giresun buna müsaade etti. Ali zaten kıymetli ve değerli bir oyuncu. Böyle 15 dakikalarda katkı veriyor. Gelecekte hem şehrine, hem de ülke futboluna katkı koyacağına inanıyorum. Mehmet Zeki gibi diyaloglarımız aynı” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?