Gazetecilerden Görkemli Gala

Ege Gazeteciler Federasyonu gala yemeğinde konuşan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın birbirinden önemli özelliklerine artık “gastronomi şehri” ünvanının da eklendiğini belirtti.

Gazetecilerden Görkemli Gala

HIDIRCAN KAYA

Ege Gazeteciler Federasyonu (EGF) üyeleri onuruna 21 Aralık Cumartesi akşamı AFBEL Termal Otel’de, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde gala yemeği verildi. Gala yemeğinin ilk konuşmasını Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt yaptı. Afyonkarahisar’ın bugüne dek zaferin, tarihin, termalin, mermerin başkenti konumunda iken artık lezzetin de 

başkenti olduğunu söyleyen Küçükkurt, “Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz öncülüğünde, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in gayretleriyle Afyonkarahisar UNESCO tarafından dünya genelindeki 26 gastronomi kentinden bir tanesi ilan edildi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in öncülüğünde bu akşam Af-Bel Otel’de şehrimizin eşsiz lezzetlerinden bir sunum yapıldı. Bizlere ev sahipliği yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve AFBEL otel yönetici ve sahiplerine teşekkür ediyoruz. Beğeneceğinizi umuyor, tüm katılımcılara tekrar hoş geldiniz diyorum” dedi. Ege Gazeteciler Federasyonu (EGF) Başkanı Mehmet Abdioğulları programın ikinci konuşmasını yaptı. Konfederasyonun 8 federasyonun bir araya gelip 81 ilden cemiyet ve derneğin KKTC’de de teşkilatı olan bir konfederasyon yapısına sahip olduğunu aktaran Abdioğulları, “Ege Gazeteciler Federasyonu olarak bu konfederasyonda yer ve görev almaktayız. Şu ana kadar da 2 dönemdir Ege Gazeteciler Federasyon Başkanlığını şahsım devam ettirmekteydi. 22 Aralık Pazar günü yapılacak genel kurulumuzdan sonra tek liste olarak inşallah Muğla’da ki Cem Kayran kardeşimize görevi devir edeceğiz. Mesleğimizin sorunlarına çözüm önerileri getirmekte, dayanışmasını kuvvetlendirmeye çalışmaktayız. Afyonkarahisar’da yapılan 4. toplantıdır. Daha önce Türkiye Gazeteciler Konfederasyonumuzun genel toplantısını burada yapmıştık. Sonra Ege Gazeteciler Federasyonunun toplantısını yaptık. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e bize ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz da bize sahip çıktığından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

İLİMİZİ TANITIYORUZ

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkan Yardımcısı Feridun Fazıl Özsoy, Milli Mücadele kenti Afyonkarahisar’da bulunup, kongre öncesi gala yemeğine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.  Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehrin lezzetin, termalin, tarihi başkenti olduğunun altını bir kez daha çizdi. Gala yemeğinin son konuşmasını yapan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da geçmişten geleceğe basının günlük hayatın önemli bir parçası olduğunu kaydetti.  

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?