Gönülleri kazanmak için aday adayım! – SÖYLEŞİ

CHP’de bazı İlçeler’de adaylar netleşirken AK Parti’de aday adaylık başvuruları bu hafta sonu tamamlanacak.
MHP’de önceki gün resmi olarak aday adaylık başvuruları başladı 15 Aralık’ta sona erecek.

Gönülleri kazanmak için aday adayım! – SÖYLEŞİ

İYİ Parti’de aday adayı başvuruları 1 Aralık başlayıp 15 Aralık’a kadar devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde MHP Gürsu aday adayı Ayhan Önal’ı Eczanesinde ziyaret ettim.

Gürsu’da yerel seçim sürecine ilişkin sohbet ettik.

Ayhan Beyi öncelikle kendisini tanıttıktan sonra siyaset nasıl başladığını siyasete bakışını ve hedeflerini anlattı.

Ayhan bey, Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde mezun olduktan sonra iş hayatına atılmış,  Gürsu 28 yıldır eczacılık yapıyor.

Bursa Eczacılar Odası Yönetim Kurulu üyeliği, Ecza Kop yönetiminde bulunmuş, Gürsu Spor Kulübü Başkanlığı ile birlikte farklı dernekler ve STK’lar yönetimlerinde yer almış.

 Gürsu’da geçmiş dönemlerde bulunduğu şartlarda Belediye Başkanlarına, Belediye başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş. Emniyet Derneği Başkanlığı, hala bu görevine devam ediyor. Gürsu Kültürünü Koruma Derneği Başkan Yardımcılığı Bursasporlular Derneği Kurucu Başkanlığı.

Dernekler ve STK’lar da görevlerde bulunurken, buradan da siyasetin bir ucundan tutmak acısında da siyaset girdiğin ifade ediyor.

 

 

Gençlik yıllarında milliyetçi düşünceye sahip olduğu için, MHP’de siyaset yapmayı dünya görüşüne  uygun olduğunda MHP’de siyasi yapmayı daha doğru bir karar olduğunu söylüyor Ayhan Önal.

Bursa MHP İl yönetiminde yer almış, son yerel seçimlerde MHP Gürsu Belediye Meclisi üyesi aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi Gürsu’yu temsil eden bir isim.

Ayhan Önal,  oldukça naif, alçak gönüllü bir insan olarak, neden aday adayı olduğunu yalın bir şekilde anlattı.

Kendisi için bu dönemde meclis üyesi olmak, büyük bir tecrübe olduğunu yerel yönetimlerin aksayan yönlerini daha net gördüğünü, bir belediye bütçesi ile neler yapılabileceğini, nelerin yapılmaması gerektiğini gayet net gördüğünü vurguluyor.

Deneyimlerimin birikimlerinin rakiplerinden daha fazla olduğunu, Gürsu ‘yu onlardan daha iyi tanıdını, onların neler yapabileceğini bildiğinden Gürsu’yu rakiplerinden daha iyi yönetebileceği iddiasını taşıyor.

Aday olması durumdan, Allahın izini ile milletin tercihi kendilerinden yana olursa, hizmete talip olduklarını, belediyenin içinden oldukları için sorunları yakından bildiğini çözümü içinde projelerinin de hazır olduğunu belirtiyor.

Neler olduğu yönünde bilgi istediğimde, şimdilik projeleri paylaşamayacağını aday gösterilmesi durumunda kamuoyu ile paylaştığında öğrenebileceğimiz söyledi.

Gürsu’nun bazı sorunlarına ilişkin bir çok önergeler verdiklerin, önergelerinin dikkate alınmaması nedeni ile sorunlar çözülemediğini, kendilerinin seçilmesi durumun da  bu sorunların çözümünün mümkün olabileceğinin önemle vurguluyor.

Siyasetin her şeyden önce bir iddia işi olduğunu da önemle altını çiziyor.

Gürsu’ya daha kaliteli savurgan olmayan, efektif bir şekilde projeler uygulanabilir diyor Önal.

Gürsu Belediyesinde denetim komisyonunda olması münasebeti ile nerelere, nasıl, ne şekilde harcamalar yapıldığını gayet açık şekilde gördüğünü, o tabloya baktığında, tasarruf yapılması gereken kalemleri tespit ettiğini de belirtiyor.

Seçilmesi durumunda, kente artı değeri, katkısı olmayan harcamaları kısacağını, ağırlama giderleri adı altında yapılacak harcamalar çok yüksek bir meblağ olduğunu öncelikle bunu kaldırmayı düşünüyor.

Ayhan Önal ekonomik anlamda hiçbir ihtiyacının olmadığı durumunu iyi olduğunu altını çiziyor.

Tabi bunun üzerine, Ayhan bey’e durumunuzun çok iyi olduğunu, paraya pula ihtiyacınızın olmadığı belirtiyorsunuz. O zaman niye rahatınızı bozup aday adayı oluyorsunuz?

Önal, benim derdim ekmeğini yediğim havasını solduğum şehre hizmet etmek, Gürsu’da gönülleri kazanmak, ben bu şehir ve insanlarını yakından tanıyorum. Hangi düşünce de olurlarsa olsunlar, mikro milliyetçiliğe karşıyım, kafa taşçı anlayışa, bölgeciliğe karşıyım. Bir şehrin insanlarına bütüncül bakmalı, insanların yaşamında kalite çıtasını yükseltmek gerekiyor. Oralı, buralı, şuralı olması bir ayrıcalık değil. 

Gürsu Türkiye’nin bir çok bölgesinden çok büyük göç alıyor. Genel yapıya baktığımızda farklı kültürlerin bir araya geldiğinde bir kültür mozaiği olduğunu, Gürsu’da farklı renklerin, farklı seslerin bir armonisi olduğunu, bu nedenle onların gönüllerini kazanmak, onların derdini dert edinmek, sevinçlerine ortak olmak için bu kutsal hizmete talibim, Allahım İnşallah bizi utandırmaz..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?