HAKLI İSYAN

Bursasporlu futbolcular başta kaptan Selçuk Şahin olmak üzere liglerin ertelenmemesine sert tepki gösterdi. Selçuk Şahin “Bursaspor takım kaptanı olarak hem kendi, hem de arkadaşlarım adına” diyerek başladığı cümlesinde liglerin ertelenmesini istedi.

HAKLI İSYAN

FATİH AKKUŞ

Kerem Can Akyüz, Özer Hurmacı, Anıl Karaer gibi futbolcularda alınan karara sert tepki gösteren isimlerden. Alınan karar ise Nisan ayına kadar planlanan maçların seyircisiz şekilde oynanmasına karar verilmişti.

TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİN

Bursaspor takım kaptanı Selçuk Şahin’in sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Büyüklerimizin alacağı her türlü karara saygı duyarız. Ancak hiçbir spor olayı insan sağlığından daha değerli değildir. Bizim de aile ve çocuklarımız var. Tedirgin olduğumuz durumlar var. Maçlara konsantre olma durumu bu şartlarda çok zor. Ayrıca seyircisiz hiçbir maçın zevki yok. Avrupa’da bütün ligler ertelenirken, bizim oynamamız düşündürücü. Bursaspor kaptanı olarak. Takım arkadaşlarım adına liglerin oynanmasını kararını tekrar gözden geçirmenizi rica ederim” dedi.

 

POTANSİYEL VİRÜS

Serdar Özkan ise konuya daha farklı baköış açısıyla yaklaşarak “Tesislere gidiyoruz bırakın selamlaşmayı takım arkadaşlarımızla bir birimize potansiyel virüs gözüyle bakıyoruz. Tedirgin oluyor ve buna mecbur bırakılıyoruz. Garip olanda meslektaşlarımızla birlikte tek bir ses çıkaramıyoruz” dedi.

 

BİR CEZA DAHA

Bursaspor’un bu sezon dili her maçta ayrı yanıyor. Son olarak deplasmanda 3-1 galip geldiği Balıkesirspor müsabakasından da ceza geldi. PFDK’nın kararı şu şekilde “BURSASPOR Kulübünün, 10.03.2020 tarihinde oynanan EKOL HASTANESİ BALIKESİRSPOR-BURSASPOR TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN A ve B blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 12.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Haber
Sonraki Haber

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?