HEDEFİMİZ DAİMA İLERİYİ GÖRMEKTİR

Venüs Kampüs Okulları Kurucusu Ali Erzincanlıoğlu, “Amacımız çocuklarımıza kaliteli bir eğitim vermek. Daima ileriye bakıyoruz ve geriye dönük işler yapmadık” dedi.

HEDEFİMİZ DAİMA İLERİYİ GÖRMEKTİR

HIDIRCAN KAYA

Son yıllarda Bursa’nın öne çıkan eğitim kurumlarından Venüs Kampüs Okulları’nda hedef büyük. Hedeflerinin daima ileriyi görmek olarak açıklayan Venüs Kampüs Okulları Kurucusu Ali Erzincanlıoğlu, “Venüs, Türk bayrağının yıldızı anlamını taşıyor. O yüzden Venüs’ü oluşturmaya çalıştık. Gökyüzüne baktığınız zaman en parlak yıldız Venüs yıldızıdır. Venüs Kampüs, iyi öğrencilerin geldiği bir yer. Amacımız çocuklarımızın en güzel yerlerde olması. Biz, bugüne kadar kapımıza gelen hiçbir öğrenciyi geri çevirmedik. Daima ileriye baktık ve hiçbir zaman geriye dönük işler yapmadık” dedi.

SIRA ANAOKULUNDA

Venüs Kampüs Okulları olarak ortaokul, 2 Anadolu Lisesi ve bir de Fen Lisesi olarak eğitimi verdiklerini ve yakın zamanda anaokulu da açacaklarını vurgulayan Erzincanlıoğlu, “Bu sene içinde anaokulumuzu da açacağız. Ortaokulda Mudanya birincisini biz çıkarttık. Biz, tamamen tavsiye üzerine büyüyen bir kurumuz. Velimizi asla kandırmayız. Tamamen gerçeği söyleme taraftarıyız. Genelleme söylemler yapmıyoruz. Sınava iki ay kala çocuklarının nereyi kazanacağını velilere aktarıyoruz” diye konuştu. Psikolog kavramını oluşturduklarını belirten Erzincanlıoğlu, “Bugüne kadar bir kişi bile bahsetmemişken psikologtan bahseden ilk kurum biziz. 3 psikolog bünyemizde çalışıyor. Bunlar, Türkiye derecesi yapmış çocuklar. Sıra dışı şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

EĞİTİM SİSTEMİ

Türkiye’deki eğitim sistemini de değerlendiren Erzincanlıoğlu, “İlkokuldan başlamak üzere 12’nci sınıfa kadar 16 milyonun üzerinde genç bulunuyor. Anaokuluna da 2 milyon koyarsak 18 milyon gencimiz bulunmaktadır. Bu  sayı birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla. 1 milyona yakın da öğretmen var. Biz istiyoruz ki, eğitim sisteminde, ortaokullarda birinci olan çocuklar ekstra bir puan elde etmeli. Tıpkı üniversite sınavlarına hazırlanan çocuklar gibi. 12’nci sınıftaki çocuğa böyle bir hak veriliyorsa, 8’inci sınıftaki çocuğa da böyle bir hak verilmeli. Kontenjan ayrılması gerekiyor. Eğitim sistemimizde yeni bakanımızla beraber güzel şeylerin olacağını umut ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?