İHH Bursa Şubesi yine çok çalıştı

Bursa’da 13. yılını bitirmek üzere olan İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardımlaşma Derneği (İHH) bu kurban bayramında da kimsesizlerin kimsesi olmaya devam etti.

İHH Bursa Şubesi yine çok çalıştı

Arda EKİNER

 

Merkezi İstanbul Fatih’te olan günümüzde küresel anlamda bir yardımlaşma vakfı haline gelen İHH Bursa Şubesi İdari İşler ve İnsan Hakları Sorumlusu Mustafa İrgül, “ 92 yılında kurulduk. 1995 yılında Vakıf hüviyetine kavuştuk Genel Başkanımız Avukat Bülent Yıldırım ve o günkü şartlarda etrafındaki iyilik gönüllüsü insanlarla birlikte güzel duygular ve halis niyetlerle yardımlaşma derneğimizi kurdular“ diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN TÜM İLLERİNDE

İHH Bursa Şubesi’nin 9 kişilik Yönetim Kurulu üyesi olduğunu aktaran İrgül, “ Tüm dünyada toplamda 140 ülkede ve Türkiye’nin tüm illerinde faaliyetteyiz, bu kurban bayramında 93 ülkede ihtiyaç sahiplerini buluşturduk. Kurban bizim için sadece kurban bizim için bir saha çalışması kurban kesilmesi et dağıtımı anlamına gelmiyor, birçok projemize temel teşkil eden bir dönem olarak şekilleniyor. Bütün STK’lar ve yardım kuruluşları bizim sahada partnerimiz aramızda en küçük bir problem yok, dış ülkelerde yaptığımız saha çalışmalarında o ülkelerin yardım kuruluşları ile koordineli bir çalışma içerisindeyiz“ şeklinde konuştu.

Gittikleri ülkelerde hemen can ciğer bir vaziyette karşılanmadıklarının altını çizen İrgül, “ Bölgelerde yaşanmış olan bir takım sıkıntılar var, biliyorsunuz ki istismara çok açık bir konu yurt dışında bir ülkede kendi varlığını kabullendirmek bazen uzun seneler bile alabiliyor sabırla İHH bu anlamda çalışmalarını devam ettiriyor“ dedi. 

51 BİN 500 HİSSE KESİMİ YAPILDI

Bu geçtiğimiz kurban bayramı ile ilgili gerçekleşen etkinliklerle dair bilgiler veren İrgül, “ yaklaşık 2 milyon insana dokunduk Togo’da 700 hisse, Arakan da 3 bin 360 hisse ve Gürcistan da olmak üzere bu hisseler ihtiyaç sahipleriyle buluştu. Yurt içinde ise 7 bölgede 56 bin insana ulaşıldı“  diye konuştu.

Yetim giydirme bayramlık dağıtım faaliyetlerinin de olduğunu belirten İrgül, “ Bu kurban bayramında 11 bin çocuğumuza da bayramlık dağıttık, bu da önemli bir yardım kalemi, bir çocuğun sevincine şahit olmak zaten en güzel bayramdır“ ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?