İHTİYAÇ YOKSA SATMAYIN

Ajansspor’a konuşan Bursaspor’un eski başkanı Remzi Cinoğlu, alt liglerdeki kulüplerin yaşadığı sıkıntıya da dikkati çekti. Özellikle son günlerde Burak Kapacak’ın Fenerbahçe ve Trabzonspor’dan sonra Le Havre ile de adının anılmasına da değinen Cinoğlu “İhtiyaç yoksa satmayın” dedi.

İHTİYAÇ YOKSA SATMAYIN

Covid-19 salgını sebebiyle liglere verilen arayı değerlendiren Remzi Cinoğlu “Ülke olarak koronavirüs konusunda başarılıyız. Başka ligler oynanıyor. Rusya başlayacak. İtalya biraz erteledi. İspanya başlayabilir. Başarısız ülkeler bile futbol oynatırsa, ‘Türkiye koronavirüsteki başarısını spora taşıyamadı’ derler. Bunu düşünüyorlar. Ayrıca kulüplerin ön elemelerden de kurtulma çabası var. Ligi bu açıdan oynatmaları gerektiği fikri ortaya çıkıyor. Ancak; çok ciddi tedbirlerle. Lig ertelenir mi? En fazla 1 hafta ertelenir” şeklinde konulştu.

ÇOK YANLIŞ BİR KARAR

Kendisi gibi bir dönem Bursaspor başkanlığı yapan Ali Ay’ın da ihraç edilmesinin yanlış bir karar olduğunu söyleyen Cinoğlu “Bursaspor‘un Ali Ay‘ı ihraç etmesi yanlış oldu. Yaptığı yanlışlar çok. Bunu kimse inkar etmez. Borcu artırdı, takımı küme düşürdü. Bu yüzden üyeler çok kızgın. Ama kızgınlıkla hareket etmemek gerek. Yüz kızartıcı bir şey yoksa ve mahkemece bu durum tespit edilmediği sürece bunun olmaması lazımdı. Genel Kurul’da üyelikten atılmasını isteyenler daha fazlaydı. Ali Ay ailesi, takımın küme düşmesine de borçlanmasına da üzgün. Ali Ay, kendi bildiği gibi hareket etti. Bazı insanlar da onu yanlış yönlendirdiler. Hem kendisine hem de kulübe yazık oldu. Kulüpten alacağı da var. 117 milyon TL tedbiri bulunuyor. Bunu geri alması da büyük sıkıntı” dedi.

YENİ BİR HAMLE YAPMADIK

Özellikle ortağı olduğu ve bu yıl şampiyonluk sevinci yaşadıkları Karacabeyspor ile alakalı gelen soruya ise “Bursaspor başkanı sayın Mesut Mestan ile görüştük. Karacabeyspor‘da Bursaspor‘un bazı gençleri pişsin diye görüştük. Biz ligi şampiyon bitirmeyi garantiledik. Matematiksel olarak işi hallettik. 18 Temmuz’da liglerin oynanacağı ifade edilmişti. O yüzden yeni bir hamle henüz yapmadık. Bursaspor‘un da yararlanması gerek. Yüksek rakamlar ödense tamam ama öyle para ödeyecek bir kulüp de yok. 1-2 milyon Euro maksimum transfer bedelleri olacak gibi görünüyor. Bu açıdan satmanın yararı olur mu? Bunu çok kestiremiyorum. İhtiyaç yoksa satmayıp tutmak lazım. Ama satmamız şart deniliyorsa mecburen satılacak.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?