İLK TRANSFERİM SEN OLACAKSIN

Bursaspor alt yapısından yetişip en genç kaptanlardan birisi olma şansını yakalayan ve bu sezonun başında Le Havre kulübüne transfer olan Ertuğrul Ersoy yaşadıklarını anlattı.

İLK TRANSFERİM SEN OLACAKSIN

Ersoy Paul Le Guen için “Paul Le Guen ile birlikte Bursa‘da çalıştığımız dönemlerde güzel bir ivme yakalamıştık. Hoca, kulüpten ayrılırken bana “Bursaspor‘dan ayrılıyorum ama hangi takımla anlaşırsam ilk transferim sen olacaksın” dedi. A Milli takıma seçildiğimden itibaren Le Havre kariyer planımda yoktu. Devre arasında istemişlerdi. Ancak ben Bursa‘da kaptanlığa yükselmiştim. Ve reddettim. Sezon sonunda Lecce ile anlaştık, transfer gerçekleşmedi. Bursaspor‘da karışık bir dönem vardı. Farklı takımlardan teklifler aldım. Paul Le Guen faktörüyle beraber takımı da araştırdıktan sonra Le Havre‘yi seçtim. Paul Le Guen Bursaspor‘a geldiğinde bir süre sonra basına şöyle bir açıklama yaptı: ’19 yaşındaki Ertuğrul formayı aldı ve bana sistemi değiştirtti’. Hoca bana çok güvenmiş ve benden etkilenmişti. Umut Meraş‘la sürekli birlikteyiz. Zeki (Çelik) de benim Bursa‘dan arkadaşım. Maç programımız çok yoğun oluyor ama telefonda sürekli görüşüyoruz. En son Yusuf (Yazıcı), Zeki ve Umut Fransa‘dan ülkeye nasıl döneriz, diye konuşmuştuk” dedi.

 

BATALLA BİZİ HEP KORUDU

 

Özellikle Pablo Martin Batalla için ayrı parantez açan tecrübeli futbolcu “Bursaspor‘u seviyorum. Bana çok şey kattı. Çok güzel başarılar elde ettim. Çocukluk hayalimi orada gerçekleştirdim ama söyleyeceğim şey benim hakkım yendi. Saha içindekilere değil de saha dışındaki eleştirilere çok kırıldım. Pablo Martin Batalla bizim için çok başka bir figürdü. Onunla birlikte aynı formayı terletmekten çok mutlu ve gururluyum. Karakteri mükemmel bir insan… Bizleri her zaman korudu. Kısa vadede Türkiye‘ye dönmeyi açıkçası pek düşünmüyorum. Kendi gelişimime odaklandım ve burada biraz daha devam etmek istiyorum. Ancak ne olacağını bilemeyiz. Türkiye‘den takımıma belki büyük bir bonservis teklifi gelir. Neden olmasın?” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?