İmplant Tedavisinde “All On 4” Dönemi

Çağdaş sağlık hizmetleriyle ve alanında uzman hekimleriyle Bursalıların güvenini kazanmış Özel Jimer Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Hekimlerinden Dr. Ömür Yıldırım’dan All On 4 İmplant tedavisi hakkında bilgiler aldık

İmplant Tedavisinde “All On 4” Dönemi

Arda EKİNER

Dr. Ömür Yıldırım, “All On 4 İmplant tedavisi; dişlerini tamamen kaybetmiş veya kaybedecek olan hastalara çözüm olmaktadır. Çene kemiğine belirli açılarla yerleştirilen 4 adet dental implant üzerine, aynı gün sabit diş protezi takılarak hastanın günlük hayatına devam etmesini sağlayan tedavi yöntemidir. All On 4 tedavisinde sinüs yükseltme ameliyatı gibi ekstra cerrahi girişimlere gerek duyulmaması ve operasyon sonrasında geçici sabit dişlere vakit kaybetmeden kavuşulduğu için hastalar tarafından daha çok tercih edilir “ ifadelerini kullandı.

KİMLERE UYGULANIR ?

Yöntemin kimlere uygulanabilirliği konusunda Dr. Ömür Yıldırım, “implant operasyonuna engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan, bu uygulama için yeterli kemik hacmi olan tam dişsiz hastalara uygulanan bir tedavidir. Operasyon sonrasında düzenlenen ilaç tedavisi sayesinde, oluşabilecek ağrı ve şişlik şikayetleri en aza indirilmektedir. Hasta, operasyon sonrasında günlük hayatına devam edebilir. İlk haftanın sonunda dikişler alınır. Hastanın klinik ve radyografik kontrolü yapılır. Genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu operasyon, korkusu olan hastalar için genel anestezi altında da gerçekleştirilebilir“ şeklinde konuştu.

AVANTAJLARI NELERDİR?

All On 4 yönteminin hastaya kazandırdıkları konusunda Dr. Ömür Yıldırım, “Kişinin beklentisi, ihtiyaçları ve bütçesine göre özel planlanabilen, protez üstyapısında kullanılacak materyallerin geniş seçenek sunması, hasta memnuniyetini artırmaktadır. Kullanılan dental implant sayısı azaldığından ve ilave cerrahi işlem gerektirmediğinden, maliyeti klasik dental implant tedavisine oranla daha düşüktür. Hareketli diş protezi kullanamayan, kullanmak istemeyen, bulantı refleksi olan ve damağı kapalı protezler kullanmak istemeyen hastalar için uygundur. Tedavinin uygulanması tek bir randevuda gerçekleştiğinden, şehir dışı veya yurt dışında ikamet eden hastalar için uygundur“ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?