Korona virüs riskini Provimes ile azaltın

Exa Bilişim ve Teknoloji Şirketi, eğitim-öğretim sürecinin kesintiye uğramasını önlemek amacıyla geliştirdiği bir yazılımı, sektörün kullanımına sunmaya hazırlanıyor.  Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin kullanabileceği uygulama ile hastalık belirtililerinin dışındaki faktörlerle veri akışı alınarak salgın riskinin önlenmesi ve eğitim öğretim sürecinin devamının sağlanması amaçlanıyor. 

Korona virüs riskini Provimes ile azaltın

 

 

 

Haziran ayında kontrol altına alınan, ancak ağustos ayı ile birlikte yeniden yükselişe geçen Korona virüs salgını, 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemi öncesinde veliler ve öğrencileri endişelendiriyor.  Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı ekstra önlemlerle ilköğretimde ana sınıfına ve 1. sınıfa başlayacak öğrencilerle, orta öğretimdeki 8 ve 12. sınıf öğrencileri 21 Eylül’de yüz yüze öğretime başlayacak. Bu yıl Mart ayından sonra 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin ikinci yarısını uzaktan eğitimle geçiren milyonlarca öğrenci ise yeni eğitim ve öğretim döneminde de salgın riski nedeniyle bir süre daha okullarından ayrı kalacak.

SALGIN EN ÇOK EĞİTİM SEKTÖRÜNÜ ETKİLEDİ

Exa Bilişim ve Teknoloji Firması, yüz yüze eğitim-öğretim sürecinin kesintiye uğramasını minimum düzeye indirecek bir uygulamayı eğitim sektörünün hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Geliştirilen uygulama hakkında bilgi veren Exa Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Erol Dağlıoğlu, Covid 19 virüsünün yarattığı salgının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeniden yükselişe geçtiğini, aşı ya da ilacı henüz bulunamayan hastalıkla daha etkin mücadele gerektiğini söyledi. Salgının hayatın tüm alanlarını etkilediğini ve yeni yaşam biçimlerini ortaya çıkardığını kaydeden Dağlıoğlu, hastalığın eğitim ve öğretim faaliyetlerini de derinden etkilediğine dikkat çekti. Ülkenin geleceğini emanet edecekleri çocukların ve gençlerin salgından en az şekilde etkilenmesi ve eğitim öğretim sürecinin kesintiye uğramamasının önemli olduğunu dile getiren Erol Dağlıoğlu, geliştirdikleri yazılımın bu sürece katkı sağlayacağına inandığına değinerek şu bilgileri aktardı:

SÜRECİN KONTROLÜ ARTIK DAHA KOLAY

“Okul yönetimleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler açısından sürecin kontrol edilmesi, sağlık koşullarının korunabilmesi ve riski tespit etmek için hastalık belirtileri dışında faktörlerin takip edilmesi çok önemli. Eğitim kurumlarının bu veri akışını kontrol etmesi gerekiyor. Biz bunu kolaylaştırdık ve soruna çözüm ürettik.

Geliştirdiğimiz Provimes Covid-19 Süreç ve Risk Yönetimi uygulaması içinde 15 soruluk değerlendirme formu bulunuyor. Eğitim kurumu isterse bu soruları özelleştirerek kendi ihtiyaçlarına göre artırabiliyor ya da çıkartabiliyor. Her bir sorunun uygulanma periyodu ve hedef kitlesi sınıf veya grup özelinde belirlenebiliyor. Zaman, bir gün, haftalık gibi periyotlarla ayarlanabiliyor. Böylece, algoritma, hastalık riski veya belirtisi olan öğrencileri, öğretmenleri önceden ve hızlı tespit ederek erken önlem alınmasını sağlayarak yayılım riskini azaltıyor.”

Exa Yönetim Kurulu Başkanı Erol Dağlıoğlu, Provimes’in web ve mobil uygulamalarının tüm veliler, öğretmenler ve okul idarecilerine hızlıca ulaşmayı mümkün kıldığını dile getirirken, uygulama ile eğitim kurumlarını ziyaret edenlerin de kontrol edilebildiğini belirtti. Dağlıoğlu, uygulamanın 8 Ekim’den itibaren ücretsiz olarak eğitim kurumları ve velilerin hizmetine sunulacağını sözlerine ekledi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?