LİGLER TESCİL Mİ EDİLİYOR?

Bir süre önce Dünya genelinde oluşan Korona Virüs salgını nedeniyle ertelenen liglerde karar alınmak üzere. Son günlerde ortaya atılan iddialar ise liglerin bu şekilde tescil edileceği.

LİGLER TESCİL Mİ EDİLİYOR?

Fatih AKKUŞ

Süper Lig’in bu şekilde tescil edilmesiyle şampiyonluk ipini Trabzonspor ğöğüsleyecek. Normal sezon bitimine göre değerlendirilecek ve Avrupa’ya gidecek takımlarda şuan ki sıralamaya göre olacak. Süper Lig’de bu sezon son üç sırayı alan takımlar düşmeyecek ve TFF 1. Lig’den yukarıya ilk 3 sıra çıkacak. Alınacak bu karar için Nisan ayında ki vaka durumu beklendiği öğrenildi.

PEKİ YA BURSASPOR?

Bu sorunun cevabı ise şu şekilde eğer ki ligler böyle tescil edilir ve düşme olmazsa TFF 1. Lig’de ilk 3 sıra Süper Lige yükselecek. Hatayspor, Erzurumspor ve Bursaspor bu durumda Süper Lig’in yeni takımları olacak. Seneye oynanacak liglerde ise son 6 sıra kümeye düşecek ve denge gelecek. Alt liglerde de düşme olmayacak ve her gurubun bir alt liginden o fikstüre 3 takım eklenecek.

 

HAYALET AKADEMİ

Bursaspor altyapısının merkezi olan Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri sessizliğe büründü. Türkiye Futbol Federasyonu’nun Coranavirüs (Covid-19) nedeniyle süresiz erteleme kararı aldığı futbol liglerinin yansımaları Akademi liglerine kadar ulaştı. Akademi liglerinin de ertelema kararına dahil olmasıyla Vakıfköy’de yatılı olarak kalan oyuncular da izin verilerek evlerine gönderildi. Oyuncuların yanı sıra antrenörler ve personel de izinli olarak evlerine gönderildi. Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde sadece güvenlik personeli görev yapıyor.

 

Teksas’tan meşaleli destek!

Türkiye’nin Coranavirüs (Covid-19) ile mücadele ettiği bu günlerde Bursaspor’un en büyük taraftar gruplarından olan Teksas büyük bir sosyal farkındalık hareketine imza atacak. Bursa Şehir Hastanesi ve Yüksek İhtisas hastanelerinde sağlık çalışanları için destek pankartları hazırlayıp asan Teksas grubu Mart Pazar (BUGÜN) akşamı saat 21.00’de balkonlardan meşale yakacaklarını duyurdu.  Teksas’ın açıklamasında “Salgın küresel, çözüm ulusal! Bizler için durmadan çabalayan tüm Sağlık Bakanlığı personeline destek ve salgının daha fazla yayılması için kişisel olarak alınması gereken tedbirlere dikkat çekmek adına, pazar 21.00’de balkonlarımızdan meşale yakıyoruz!” ifadeleri yer aldı.

 

BATALLA’DA KORUNUYOR

Bursaspor’un efsane ismi Pablo Martin Batalla’nın heykeline Coranavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle maske taktı. Bursaspor eski yönetim kurulu üyesi, Avukat Hakan Dinçtürk tarafından yaptırılan ve 1 Haziran’da Atatürk Stadyumu, şimdiki adıyla Millet Bahçesinin ortasında ki yerine dikilecek olan Pablo Martin Batalla heykeline takılan maske bu zor günlerde yüzleri biraz olsun güldürdü.

 

STORE KAPATILDI

Bursaspor korona virüs nedeniyle önlemlerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal medya üzerinden duyuru yapan Bursastore mağazaları “Tüm dünyayı etkisi altına alan salgına karşı alınan tedbirler doğrultusunda sizlerin, çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığı açısından şehrimizde bulunan tüm Bursastore mağazalarımızı 20.03.2020 tarihinden itibaren geçici bir süre kapatıyoruz. Mağazalarımızın kapalı olduğu süre zarfında hijyenik koşullar doğrultusunda online satış mağazamız www.bursastore.com ve 05161640610 telefon satış hattımızdan sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz. Yeniden buluşacağımız güne kadar sağlıklı günler dileriz. #EvdeKal.” Denildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?