Limak Enerji’den ‘Enerjik Dokunuş’

Limak Enerji, enerjinin tasarruflu kullanılması amacıyla “Limak Enerji ile Enerjik Dokunuş” Projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında, enerji verimliliği uzmanı farklı demografik ve tüketim grubundaki ailelerin evlerine konuk olarak, tasarruf ve verimlilik konusunda bilinçlendirme yapıyor.

Limak Enerji’den ‘Enerjik Dokunuş’

Ziyaret sırasında evde yer alan elektronik aletlerin ve beyaz eşyaların nasıl kullanılması gerektiğini de anlatan uzman, tasarruf tüyolarını ailelerle paylaşıyor. Proje ile tüm Türkiye’de pek çok aileye ulaşılarak, tasarruf bilincini yaygınlaştırmak amaçlanıyor. Proje hakkında bilgi veren Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Limak Enerji ile Enerjik Dokunuş Projemiz ile 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza tasarruf bilincini aşılamayı ve ufak dokunuşlarla enerjiyi daha verimli kullanarak, aile ve ülke bütçesine sağlayacakları katkıyı göstermek istedik. Projemiz kapsamında farklı demografik özellikteki ve farklı enerji tüketim gruplarındaki aileleri tek tek ziyaret ederek, evlerindeki elektrikli cihazların tüketimleri, nasıl tasarruf ve verimlilik sağlayacakları hakkında bilgi veriyoruz” dedi.

Uzmanın tüm evi gezerek, ailenin elektrikli aletlerini incelediğini söyleyen Aytac,”Verimsiz ve uygun kullanılmayan elektrikli cihazları tespit ederek bunu aileye bildiriyoruz. Bu kapsamda ailemizin son elektrik faturasını inceleyerek, aslında küçük dokunuşlarla nasıl enerji tüketimlerini azaltabileceklerini ve faturalarına yansıyan tutarın nasıl düşürüleceğini de anlatmış oluyoruz. Alınan önlemlerle aylık ve yıllık olarak kaç TL’lik bir tasarrufun, aile bütçesine kalacağını da aktarıyoruz. Seçilen örnek ailemizde elektrik faturası 191 TL iken verilen enerjik tüyolarla, faturalarını 150 TL’ye kadar düşürmelerini sağladık. Ailemiz böylece ayda yüzde 20 tasarruf sağlayarak, yılda da yaklaşık 500 TL’ye varan bir tutarı tasarruf edecek. ” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?