Medicabil yeni yaşını yeni bina ile kutluyor

Bu sene kuruluşunun 9. yılına ulaşan, 23 branşta 7’si profesör, 51’i uzman ve 6’sı pratisyen olmak üzere 64 hekim, 2 diyetisyen, 2 klinik psikolog ve toplam 434 çalışanıyla sağlık hizmeti veren Özel Medicabil Hastanesi büyümesini sürdürüyor. Özel Medicabil Hastanesi yeni hizmet binasının resmi açılışı 11 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek.

Medicabil yeni yaşını yeni bina ile kutluyor

JCI başta olmak üzere aldığı kalite belgelerin yanı sıra Yalın Hastane, Sağlık Okulu, Bebek Dostu Hastane projeleriyle de sağlık hizmetleri alanında önemli çalışmalara imza atan Özel Medicabil Hastanesi’nin yeni hizmet binası ile birlikte toplam kapalı alan iki kat büyüyerek 20 bin m2’nin üzerine çıkmış olacak.

 

Branşlar daha da güçlenecek

Yeni binada fizik tedavi ve rehabilitasyon ile kadın doğum branşlarında daha da güçlenerek yoluna devam edecek olan Özel Medicabil Hastanesi’nde, fizik tedavi alanında ortopedik rehabilitasyon uygulama alanı sayısı 23’e çıkarken A grubu olarak tanımlanan felçli ve doğuştan palsili hastaların rehabilitasyonu içinde 50 m2’lik modern rehabilitasyon alanı eklendi.

 

Hastaların konforu gözetildi

Özel Medicabil Hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Kadın Hastalıkları ve Doğum branşına özel 1100 m2’lik tam kat ayrılmış ve bu alanda 6 poliklinik, NST odası, 3 adet VİP sancı doğum lohusa (SDL) odası, 1 doğumhane ve sancı odası, 2 ameliyathane ile ebeveynlerin yenidoğan bebeklerini izleyebilecekleri içinde 2 adet izole odanın da yer aldığı yenidoğan yoğun bakım alanı dizayn edilmiştir.  Hasta odalarının tamamı kendi tuvaleti ve banyosu olan ve en küçüğü 23 m2’lik odalar olacak şekilde geniş ve hastanın rehabilitasyon sürecinde her türlü konforunun sağlamaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Hastanenin inşasında iç mimari çalışmalarına büyük önem verilmiş ve modern konsept ile Medicabil isminin 9. yılda hastalarda uyandırdığı kalite hissinin en uyumlu olacak şekilde harmanlanmasına özel gösterilmiştir. Yeni bina ile birlikte mevcut yapıya ek olarak 23 yeni poliklinik 2 adet diş ünitesi, 6’sı VİP olmak üzere 57 yeni hasta odası, 2 yeni ameliyathane eklenmiş morg, bay bayan ayrı mescitler, özel sigortalı hastalar için hizmet alanları gibi destek alanları da güçlendirilmiştir. Otopark sorunun çözümü için de 105 araçlık kapalı otopark ile hastalarımızın ulaşım konforunun arttırılması hedeflenmiştir” denildi.

 

“İnsanlarımızın sağlıklı yaşaması için hizmetlerimizi sürdürüyoruz”

Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, ‘A’ Grubu Hastane statüsünde olduklarını, yeni hizmet binası ile birlikte yatak sayılarını arttırmak suretiyle hizmet vermeye devam etiklerini söyledi. Bilgen, “Özel Medicabil Yıldırım Cerrahi Tıp Merkezi’nin hastaneye dönüşüm süreci devam ediyor. En kısa zamanda Yıldırım’da da hizmete başlayacağız. Bunun yanı sıra, Medicabil Evde Bakım Merkezi de Bursa’da çok önemli bir eksikliği gideren başka bir sağlık hizmetidir. İnsanlarımızın sağlıklı yaşamasını arzuluyor ve bu sorumlulukla hizmetlerimize devam ediyoruz” dedi.

 

Prof. Dr. Bilgen, 11 Haziran Salı günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek Özel Medicabil Hastanesi yeni hizmet binasının resmi açılışına bütün Bursalıları beklediklerini de sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?