‘Medya Okulu’ Başeğmez’i Ağırladı

TÜBA AÇIKEL Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin üniversitelilerin yoğun olarak yaşadığı Görükle’ye kazandırdığı Gençlik Merkezi, önemli buluşmalara ev sahipliği yapıyor. ‘Medya Okulu’yla ilgili program da bu merkezde devam ediyor. ‘Medya Okulu’nun geçen haftaki konuğu ise Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez oldu. Gazeteci Başeğmez, kursiyerlere tecrübelerini aktardı. ‘Medya, Gençlik ve Algı” başlığı altında sunum yapan […]

‘Medya Okulu’ Başeğmez’i Ağırladı

TÜBA AÇIKEL

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin üniversitelilerin yoğun olarak yaşadığı Görükle’ye kazandırdığı Gençlik Merkezi, önemli buluşmalara ev sahipliği yapıyor. ‘Medya Okulu’yla ilgili program da bu merkezde devam ediyor.

‘Medya Okulu’nun geçen haftaki konuğu ise Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez oldu. Gazeteci Başeğmez, kursiyerlere tecrübelerini aktardı. ‘Medya, Gençlik ve Algı” başlığı altında sunum yapan Başeğmez, kontrolsüz bir alan olan internet medyası ve sosyal medyada yakın tarihte karşılaşılan manipülasyonları görsel örneklerle anlattı. 

ÖNEMLİ UYARILAR

Sahte hesaplar üzerinden toplumda bilgi kirliliği oluşturulmaya çalışıldığına da  işaret eden Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürü Başeğmez, kamu kurumlarının bu tür durumlar karşısında anında yalanlama yapmasının önemine değindi.

Sosyal medyanın aynı zamanda başta dolandırıcılık olmak üzere bir çok art niyetli kişinin hakimiyetinde olduğuna da vurgu yapan Başeğmez, kamu kurum ve kuruluşlarının, bankaların sahte hesaplarının üretildiğini ve bu sayede pek çok mağduriyetler yaşandığını söyledi.

Gazeteci Başeğmez, kişisel bilgilerin internet ortamında paylaşılmamasının önemini  de anlattı. Yine internette, merak uyandıran başlıkların pek çoğunun art niyetli olduğunu belirten Başeğmez,  “Mucize İlaç”, “Kelliğe Kesin Çözüm”, “On günde On Kilo veren ilaç” gibi başlıklarla satılan ürünlerin reklamlarına inanılmamasını istedi.

Program sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinatörü Ahmet Akhan Başeğmez’e günün anısına hediye verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?