Mhp Erzurum İl Başkanı Karataş: “Döktükleri Kanda Çırpına Çırpına Boğulacaklardır”

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, Batman’ın Gercüş ilçesinde PKK’lı teröristlerin hain saldırısına ilişkin bir açıklama yaptı.

Mhp Erzurum İl Başkanı Karataş: “Döktükleri Kanda Çırpına Çırpına Boğulacaklardır”

MHP İl Başkanı Karataş, PKK’lı teröristlerin yola tuzakladıkları ve 7 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı saldırıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün, Batman’ın Gercüş ilçesinde PKK’lı teröristlerin önceden yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı, zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirmesi sonucu meydana gelen patlamada 7 askerimiz şehadet şerbetini içmiş olup, 2 askerimiz de yaralanmıştır. Öncelikle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve büyük Türk milletine sabır ve başsağlığı niyaz ediyor, yaralı kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum. Terörizm vahşi, acımasız ve hain yüzünü bugün bir kez daha göstermiş, maalesef milli yürekleri kavurmuş, milli vicdanlara ateş düşürmüştür. Hiç şüphe yok ki namertçe evlatlarımıza kast etmiş olan PKK’lı alçaklar döktükleri kanda çırpına çırpına boğulacaklardır. Şanlı Türk askerinin karşısında savaşmaktan aciz olan zavallı zihniyetler tuzak kurarak emellerine ulaşacaklarını zannetmektedirler. Ancak bilinmelidir ki köklü bir tarihe sahip olan yüce Türk milleti, tarihi boyunca karşılaşmış olduğu her türlü kirli oyunu bertaraf etmeyi başarmış ve hainleri kendi kanlarında boğma kudretine sahip olmuştur. Vatan, bayrak ve millet uğrunda şehadeti şeref madalyası bilmiş, gaza kültürünün yol başçısı olan yüce Türk milleti, canı gönülden şehadeti arzulamış, bin yıldır üzerinde yaşadığımız ve ebediyete kadar yaşayacağımız bu topraklar şehit kanıyla anlam kazanmıştır. Geçmişten bugüne kadar terör belasıyla ülkemizi bölmek isteyen iç ve dış mihraklar bilmelidir ki Türk milletinin milli mukavemeti asla kırılamayacak, milli birlik ve kardeşlik ruhu bozulamayacaktır. Türk milleti iman ve iradesiyle, ihanetin belini kıracaktır. Zulme alkış tutan, zalimlere kucak açan, bölücülüğe ve düşmanlığa çanak tutan; Türk milletine hasımlık güden her kim veya kimler varsa bedel ödemeye mahkûm ve mecbur olacaktır. Biliyor ve yürekten inanmıyorum ki kandan beslenen, şiddetten nemalanan ve her türlü kötülükten yararlanan, PKK’lı katiller yok edileceklerdir. Türk milleti şer odakları tarafından tertiplenen her türlü kirli senaryoyu bozacak, karşılaştığı badireleri aşacak ve imanıyla belaların üstesinden gelecek kuvvet ve kudrete sahiptir. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman olduğu gibi bu gün de terörle mücadelede ön şartsız milletin yanında, devletin arkasında ve hükümetin destekçisi olacaktır. Topraklarımıza yönelik hesap yapan, milletimizin kaderine hükmetmek isteyen, özgürlüğümüze pranga vurma arzusu yaşayan haysiyet yoksunu şer odakları bilmelidir ki; şehitler ölmeyecek, vatan bölünmeyecek, al bayrak da inmeyecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?