Mudanya Kitap Fuarı Başlıyor

Mudanya Belediyesi, Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) işbirliğiyle Mudanya’nın ilk kitap fuarına imza atıyor.

Mudanya Kitap Fuarı Başlıyor

Hıdırcan KAYA

1.Mudanya Kitap Fuarı, Uluslararası Göç ve Mültecilik: “Gelenler, Gidenler ve Kalanlar” temasıyla 23 Ağustos Cuma günü kapılarını açıyor. 23 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında Mütareke Meydanı ve Girit Mahallesi’nde düzenlenecek fuar kapsamında, 65 yayınevi, 55gazeteci-yazar ile dış politikada deneyimli siyasetçiler, 9 gün boyunca 20 farklı söyleşi ve imza gününde Bursalı kitapseverle buluşacak. Fuarın tanıtım toplantısı Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, YAYKOOP Başkan Yardımcısı Elif Akkaya ve Genel Sekreteri Filiz Deniztekin’in katılımıyla gerçekleştirildi. Türkyılmaz, “Mudanya’da göreve geldiğimiz günden itibaren Mudanya’mızdaki yaşam biçimini, insanlarımızın var olan bütün değerleri koruyarak, güzelleştirerek faydalanması için etkinlikler yapmayı sürdürmekteyiz. Bu ay da Mudanya’da çok güzel bir etkinliğe imza atmış olacağız. Yayıncılar Kooperatifiyle ilk görüşmeye başladığımız zamanlarda çok heyecanlandığımız bir konuydu. İlk olması bizim için ayrıca önem arz etmekte” dedi.

“GELENEKSEL HALE GELECEK

Geleneksel hale geleceğinin altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “İlk etkinliğimizdeki bütün tecrübemizi bundan sonraki etkinliklerimizde eksiklerimizi de gidererek daha çok güzelleştireceğiz” şeklinde konuştu. Özgürlükleri her zaman savunduğunu belirten Türkyılmaz, “Hiç kimsenin özgürlüğünü bir başkası kısıtlayamaz. Özgürlükler işte o zaman güzel oluyor. Çünkü insanlar ancak o şekilde el ele ve kol kola birlikte işler yapabiliyor. Kimsenin hakkı, hukuku çiğnenmiyor. 1.Kitap Fuarı ile birlikte temayı da özgürlük üzerine yoğunlaştırarak hem ilçemiz için hem de ülkemiz adına bu konuyla ilgili konuları konuşup tartışacağımız mükemmel bir etkinlikler dizisi olacak” ifadelerini kullandı.

KARDEŞLİĞİN BAŞKENTİ MUDANYA

Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) Başkan Yardımcısı Elif Akkaya da toplantıda söz hakkı aldı. Akkaya, Mudanya’da olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Akkaya, “Mudanya, kardeşliğin ve barışın başkenti olabilecek nitelikte güzel bir ilçemiz. Yayıncılar Kooperatifi henüz yola yeni çıktı. İlk çalışmasını Mudanya’da gerçekleştirecek. İlk büyük etkinliğini burada yapacak. Bizim için çok büyük bir öneme sahip. Elimizden geldiğince bu etkinliğin Mudanya’da yerelden köye, köylerden mahallelere kadar örülmesini ve bu etkileşimin de devam etmesini istiyoruz” dedi. Köy meydanlarında kurulacak alanlardan bahseden Akkaya, “Köydeki insanlara da dokunabilecek. Bu açıdan bu etkinlik çok değerli . Genelde şehrin merkezindeki insanlar faydalanabiliyor. Ancak onlar dokunabiliyor. Okura ulaşmanın olanaklarını bize açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu neticede de Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?