MUHTEŞEM TÜRKÜ ŞÖLENİ!

Tamamen amatör gönüllülerden oluşan Şef Aliye Şahin yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu bir yıldır sürdürdükleri çalışmaların karşılığını ilk konserlerinde ayakta alkışlanarak aldı.

MUHTEŞEM TÜRKÜ ŞÖLENİ!

HIDIRCAN KAYA

Şef Aliye Şahin’in eğitim verdiği Olgun Gençlik Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve Altınşehir Muhtarlığı’ndaki öğrencilerinin katılımı ile geçtiğimiz günlerde muhteşem bir Halk Müziği Şöleni yaşandı. Ataevler Uğur Mumcu Sahnesi’nde “Gönülden, gönüllere“ sloganı ile Şef Aliye Şahin yönetimindeki 40 kişilik solist ve 40 kişilik bağlama ekibiyle birlikte 80 kişilik Türk Halk Müziği Korosu türkü severlerle buluştu. Tamamen amatör gönüllülerden oluşan grup bir yıldır sürdürdükleri çalışmaların ve aldıkları eğitimin sonucundan gösterdikleri performans ile konseri izleyenlerden de büyük beğeni aldı ve ayakta alkışlandı. 

7 ŞUBAT’TA YENİDEN

Konsere Olgun Gençlik Merkezi yöneticileri Ayla Tiftik ve Bircan Uysal, Altınşehir Mahalle Muhtarı Melahat Şanal, Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ve Türk Halk Müziği sevenlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen konser 7 Şubat’ta daha büyük bir salonda tekrarlanacak. Gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Şef Aliye Şahin, “Koro ve bağlamadaki arkadaşlarımız çok zor şartlarda konsere hazırlandı. İşlerinden zaman ayırıp maddi beklenti içinde olmadan gönüllü çalıştı. Biz adeta kader birliği yaptık. Hayatında eline bağlama almamış, hiç şarkı türkü söylememiş bir topluluk ile çıktığımız bu yolda mahcup olmadık ve büyük bir başarıya imza attık. İnşallah daha büyük başarılara imza atacağız. 7 Şubat’ta tekrar bir konser düzenleyip,Türk Halk Müziği sevenlerimiz ile buluşmayı hedefliyoruz” dedi. Bu arada konserde “Suzan suzi” isimli eseri koro ile birlikte seyirci de seslendirince salonda muhteşem bir görüntü ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?