Nafaka devam etmeli ancak doğum yılı belirlenmeli

2006’ dan beri boşanma davaları ve şirketlerin hukuki süreçlerini takip eden Avukat Müge Kırımcı ile gündemi meşgul eden ömür boyu bağlanan nafakalar, avukatlık mesleği ile ilgili güncel sorunlar ve arabuluculuk hakkında konuştuk.

Nafaka devam etmeli ancak doğum yılı belirlenmeli

Arda EKİNER

Son zamanlardaki ekonomik koşulların kötüleşmesi ve sosyal medya’nın hayatın vazgeçilemez bir parçası haline getirilmesinin boşanmalarda çok ama çok etkili olduğunu söyleyen Avukat Müge Kırımcı, “ Sürekli sosyal medyada geçirilen vaktin ardından anlamsız mesajlaşmalar ve gereksiz arkadaşlıkların kurulmasıyla ilişkilerde bir yozlaşma durumu oluştu.

EŞLER TAHAMMÜLSÜZ

Hal böyle olunca boşanma davalarının büyük bir çoğunluğunun sosyal medya kaynaklı aldatmalarla sayısının arttığını görmekteyiz. Aynı zamanda sosyal medyada insanların birbirini izleyerek yaşanılan hayata özenilmesinden kaynaklı ekonomik sıkıntıda varsa aile içerisinde eşler birbirine daha tahammülsüz oluyor “  şeklinde konuştu. Bursa’ da 7 tane aile mahkemesi mevcuttu diyen Av. Kırımcı, “ Yeni kurulan adliyemizle beraber aile mahkemelerimizin sayısı 12’ ye çıkartıldı. Dolayısıyla aile mahkemelerinde çok ciddi bir iş yükü mevcut, tabi biz aynı zamanda ara bulucuyuz aile mahkemelerinde kamu düzenini ilgilendiren hususlarda arabuluculuk anlaşmaları yapılamadığı için mahkemelerin iş yükü bu anlamda maalesef azalamıyor “ diye konuştu.

BELİRLEYİCİ KRİTERLER OLMALI

Ömür boyu bağlanan nafakalar hususunda açıklamalar yapan Av. Müge Kırımcı, “  Ben bu konunun destekçisiyim fakat anti parantez içerisinde konu ile ilgili çok önemli birkaç hususu belirtmek isterim, sadece nafaka bağlanması adına yapılan formalite evliliklerde görmekteyiz, yaşı çok küçük olup hiç çalışmayan ya da işi bırakıp çalışmadan ekonomik yaşantısını devam ettiren gençlerimizin bu durumda yaşamalarına bende karşıyım ama buna bence yetkililerimizin bir sınırlama getirmesi gerekir oda şöyle ki, belli bir sene ve belli bir yaşın üzerindeki kadınlara nafaka devam etmeli ancak belli bir doğum yılı belirlenmeli yaş ve çocuk burada belirleyici kriter konumunda “ açıklamasını yaptı. Uzman arabulucu olduğunu ve arabuluculuk faaliyetleri gösterdiğini açıklayan Av. Müge Kırımcı, “  İş mahkemelerinde uzman arabulucuyum, iş hukuku uzmanıyım veraset intikal davalarıyla da ilgileniyorum “ dedi.     

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?