OLAĞAN KONGRE SÜRECİ BAŞLADI   

İYİ Parti Bursa Teşkilatları “Olağan Kongre Süreci” konulu basın açıklaması gerçekleştirdi.

OLAĞAN KONGRE SÜRECİ BAŞLADI   

ARDA EKİNER

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığında gerçekleşen basın açıklamasına, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Uzm. Dr. Yahya Bahadır ve beraberindeki parti üyeleri, İlçe Başkanları ve tüm parti teşkilatı çalışanları katıldı. İYİ Parti’nin kurulmasında cesaret vardır açıklamasını yapan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Uzm. Dr. Yahya Bahadır, ” Adil, güçlü, çağdaş ve gelişmiş bir Türkiye hedefi belirledik. Bursa’da ki emek sahibi tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İYİ Parti Türkiye’de yeni bir geleneğin öncüsü oldu. Ankara’da ki 1. Olağan kurultayımızda 100 bini aşkın vatansever toplandı ” ifadelerini kullandı.

ATANMIŞ DEĞİL SEÇİLMİŞ KADROLARLA

19 Ocak’ta 9 İlçede yapılacak olan İlçe delege seçimleri ile birlikte kongre sürecimiz başlayacak açıklamasını yapan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Uzm. Dr. Yahya Bahadır, “Çarşaf liste usulü ve tüm üyelerimizin aday olabileceği demokratik, şeffaf bir demokrasi şöleni içerisinde seçim sürecini hep beraber yaşayacağız. İlçe delege seçimlerinin tamamlanmasının hemen ardından İlçe kongrelerimiz Şubat ayı 2. Haftasında başlayıp Mart Ayı 2. Haftası ile sona erecek. Nisan veya Mayıs Ayı içinde İl başkanlığı seçimini yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız seçimlerde partimize üye olan herkes özgürce aday olabilir. Her bir üyemizin partiyi yönetebilecek kapasite ve donanıma sahip olduğuna inanıyoruz. Bu kongre sürecinde teşkilatlarımız atanmış değil seçilmiş kadrolarla daha çok güçlenecek, İYİ Parti’nin kazanacağı bir kongre süreci yaşayacağız” şeklinde konuştu.

YÜREĞİ TÜRKİYE DİYE ATANLARA KAPIMIZ AÇIK

Sözlerine devam eden İYİ Parti Bursa İl Başkanı Uzm. Dr. Yahya Bahadır, “Milliyetçilere, muhafazakarlara, demokratlara kısaca yüreği Türkiye diye atan ülkemizin birçok farklı kesimine kapımız açıktır. İYİ Parti, FETÖ, PKK ve benzeri ayrılıkçı ve yıkıcı terör ihanet çetelerine ilk günden bu yana karşıdır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?