‘Oy vermeyenlerin de oyunu almaya çalış’

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, dün Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

‘Oy vermeyenlerin de oyunu almaya çalış’

Türiye’de “yeni bir başlangıç yapıyor nidaları atılırken”, aslında tek adam rejiminin demokrasi dışı tutum ve uygulamalarının devam ettiğini ileri süren Altay, “Tayyip Erdoğan’ın gidişi gidiş değil, hali hal değil. Demokrasinin tepki ve protesto rejimi olduğunu Erdoğan’a ya öğreteceğiz ya öğreteceğiz. Bunun bedeli, CHP’lilerin cezaevine girmesi, idam sehpasına gitmesi de olsa bunda kararlıyız. Demokrasiyi Erdoğan’a yedirmeyeceğiz” dedi.

ODTÜ’de, “Tayyipler alemi” pankartı açtığı için gözaltına alınan beş öğrenciden dördünün tutuklandığını anımsatan Altay, söz konusu karikatürü çizenlerin yargılandığını ve beraat ettiğini söyledi. Altay, “Yargılanıp beraat edilmiş karikatürü pankarta basıp açan 4 öğrencinin tutuklanması burun sürtmektir; kin, nefret, intikam, ayrıştırma, ötekileştirme güdüsünün ve politikalarının bir sonucudur” diye konuştu. Altay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Erdoğan kendisinden olmayan, seçmen bazında 24 milyonla savaşma kararındadır. Kendisine karşı olan 24 milyonu cezaevine atacak kadar cezaevi yapsın Erdoğan. Çünkü, kendisine oy vermeyen 24 milyon susmayacak. Hazine’yi damada bağlayacaksın, ‘18 milyon seçmeni terörist’ diye itham eden bir zatı da İçişleri Bakanı yapacaksın. Eğer bilinçli bir şekilde Türkiye’yi parçalamak, bölmek, ayrıştırmak istiyorlarsa Allah selamet versin. Onlara inat et tırnak olacağız, Kürt’üyle Türk’üyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, başı açığıyla, kapalısıyla… Türkiye’de yaşayan 80 milyon senin teban değildir. Gel bu milleti bölme, ayrıştırma, sana oy vermeyenlerin de oyunu almaya çalış. Bu tutumundan, tavrından vazgeç, yoksa bedeli Türkiye’de hiç kimsenin tasvip ve kabul etmeyeceği kadar ağır olur.” 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?