Rehavete kapılmayın

Şahinkaya Koleji’nin matematik öğretmenlerinden Cemal Fidancı, ” Yaklaşık 4 aylık eğitim döneminden sonra çocuklar dinlenmeyi hak ediyor, fakat rehavete kapılmamaları lazım ” dedi.

Rehavete kapılmayın

ARDA EKİNER

‘Aileler karneleri dikkatlice incelemeli, çünkü o karneler yalnızca çocukların karnesi değil’ ifadelerini kullanan  Fidancı,  , “Karneler aynı zamanda velilerin de başarı ortalamasının birer yansımasıdır. Doğru yönlendirmeler, öğrencinin sorumluluklarının takibi konusunda aileler sorumluluk sahibidir. Sömestr tatilinde çocukların yatış kalkış saatlerinde esnek olmak, oyun ve eğlenceli zamanı keyifli geçirerek bir tatil yapmaları gerekir. Her çocuğun ilgi ve beceri bakımından kendilerine özgü özellikleri olduğunu unutmayın. Buna uygun ortamlarda bulunarak kurslara gitmek ve sosyalleşmenin onlar için en uygun olduğu zaman. 8 ve 12. Sınıflarda olup Haziran ayındaki sınavlara girecek öğrenciler için eksiklerini kapatmaları çok önemli, doğru bir programla deneyimli kişilerden takviyeler alabilirler ” şeklinde konuştu.

KİTAP OKUYUN TİYATROYA GİDİN

Kültürel etkinliklerin önemine vurgu yapan Cemal Fidancı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sömestr tatil programlarında öğrenciler bol bol kitap okuyabilirler ayrıca tiyatro sinema gibi kültürel etkinlikler de buluna bilirler bunlar kişisel gelişimleri açısından faydalı olacaktır. Dinlenmek bedenin dinlenmesi anlamında gelmez, yeni ve keyifli anlar yaşamak, lezzetler tatmak aynı zamanda gülmek eğlenmektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?