Rüzgarı yanağında hissedenler…

Bursa’da bir araya gelmiş bir grup doğa sporları sevdalıları artık Ulusal da bile adından söz ettirmeye başlıyor. Sınır Tanımayan Dağcılar Derneği Başkanı İbrahim Ethem Kuruçay ile dernek ve etkinlikleri üzerine bilgiler aldık.

Rüzgarı yanağında hissedenler…

Derneğin 2012 yılında kurulduğunu ve su an 115 üyelerinin bulunduğunu belirten Başkan Kuruçay, “Yaş ortalamasını 55 yaş ve üzeri insanların bir araya gelerek oluşturdukları bir derneğiz. Çoğunluğu emekli olan insanlarız, betonların ağaçların yerini artık tamamen aldığı şehirlerimizde haftanın 1 günü olsa bile toprağa basmak ve esen rüzgarı yanağımızda hissetmek için bir araya geliyoruz. Haftanın 1 günü mutlaka haftalık yürüyüşümüzü yaparız, her Salı yaptığımız yürüyüşü değerlendirir bir sonraki hafta için gerçekleştireceğimiz faaliyeti belirleriz“ şeklinde konuştu.

Bursa da olan doğa yürüyüşlerinin yanı sıra şehir dışı hatta ülke sınırlarının dışına da çıktıklarını söyleyen Başkan Kuruçay, “Kayseri Erciyes dağı, Rize Kaçkar dağları ve Hakkari Cilo dağı Sınır Tanımayan Dağcılar’ın ayak izi her yerde.

BU EKİP EVEREST’İ GÖRDÜ

2018 yılının Nisan ayında Nepal’e küçük bir grupla gittiklerini aktaran Başkan Kuruçay, “ Nepal Katmandu’da 5364 metrede şanlı bayrağımızı dalgalandırmanın da gururunu yaşamaktayız, etkinlik takvimimiz doğrultusunda 3 Şubatta Tanzanya’nın 5000 metre yüksekliğindeki Kilimanjaro dağına yürüyeceğiz“ diye konuştu.

Sınır Tanımayan Dağcılar Derneği’nin asıl amacının sağlıklı doğa yürüyüşlerine insanların yönelmesi olduğunu söyleyen Başkan Kuruçay, “Bizim amacımız spor ve organize biçimde sosyalleşme teşviki, herkese kapımız açıktır“ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?