Şampiyon Yüzücü Doğukan Ulaç: Bir Sonraki Hedefim Türkiye Milli Takımına Girmek

“Dünya’nın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu” olarak da kabul edilen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda, Erkekler Genel Klasman Birincisi olan KKTC’li uzun mesafe yüzücüsü Doğukan Ulaç, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel’i ziyaretinde yaptığı açıklamasında, bir sonraki hedefinin Türkiye Milli Takımı’na girebilmek olduğunu ifade etti.

Şampiyon Yüzücü Doğukan Ulaç: Bir Sonraki Hedefim Türkiye Milli Takımına Girmek

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Hakan Atamtürk’ün de hazır bulunduğu ziyarette Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel, Doğukan Ulaç’ı elde ettiği başarılardan dolayı tebrik ederken, Doğukan Ulaç’la antrenör Mehmet Gürcenk de, Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“Yüzmede ülkemiz adına göğüs kabartan başarılara imza atmak gurur verici”

Kabulde konuşan Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, ülkemizde de yüzme alanında göğsümüzü kabartan rekorlara imza atan Doğukan Ulaç’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Yüzmenin bir yaşam disiplini sağladığını dile getiren Doç. Dr. İrfan S. Günsel, dört yaşında Yakın Doğu Üniversitesi Olimpik Havuzunda yüzmeye başlayan Doğukan Ulaç’ın düzenli çalışmalarla yüzme sporunda nerelere gelinebileceğini ve kişinin sınırlarını ne kadar zorlayabileceğini ortaya koyan örneklerden biri olduğunu söyledi.

Genç nüfusun yüksek olduğu bir Ada ülkesi olmamıza rağmen yüzme sporuna ve denize yeterli ilginin gösterilmediğini ifade eden Doç. Dr. Günsel, “Yüzme sporunu geliştirmek, lisanslı sporcu sayısını artırmak ve gençleri bu spora yönlendirmek için Yakın Doğu Üniversitesi olarak adımlar atmaya devam edeceğiz. Bunun için de imkânlarımızı sunmaya hazırız. Yakın Doğu Üniversitesi çatısı altından çıkan milli yüzücümüz Doğukan Ulaç’ın bu başarılarının örnek olmasını temenni ederek, daha nice başarılar elde edeceğine inancım tamdır” şeklinde konuştu.

Doğukan Ulaç: “Hedefim Türkiye Milli Takımı’na girebilmek”

Çocuk yaşta Yakın Doğu Üniversitesi Olimpik Havuzunda yüzme öğrenme amaçlı başladığı yüzme sporuna, büyük ilgi duyduğunu dile getiren Doğukan Ulaç da, bu yolda başarılarla bugünlere gelmesinde kendisine destek veren antrenörlerine ve Yakın Doğu Üniversitesi ailesine teşekkür etti. Bir Kıbrıslı Türk sporcu olarak Yakın Doğu Üniversitesi adına büyük başarılar elde etmesinin kendisini gururlandırdığını ve mutlu ettiğini ifade eden Ulaç, “Küçük yaşta ailemin büyük desteği ile yüzmeye başladım. Yüzmeye verdiğim emeklerin karşılığını almaya devam ediyorum. Başarılarımın artarak devam edeceğine inanıyorum. Bundan sonraki hedefim Türkiye Milli Takımı’na girebilmek. Bu şekilde Avrupa’da hem ülkemi hem de Yakın Doğu Üniversitesi’ni temsil etmek istiyorum. Bana destek veren aileme ve antrenörlerime teşekkür ediyorum. Bu tarz desteklerle ülkemizde benim gibi sporcuların artacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?