Sertaslan: ‘Gemlik uyumlu çalışmalarla büyüyecek’

Kent Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni T. Fikret Sönmez, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Sertaslan, hayata geçirilecek projelerde Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışarak Gemlik’i daha iyi yerlere getirmek istediklerini söyledi.

Sertaslan: ‘Gemlik uyumlu çalışmalarla büyüyecek’

Burak TOK

Kent Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni T.Fikret Sönmez, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ı makamında ziyaret etti.  Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette, Başkan Sertaslan’a yeni görevinden başarılar dileyerek iyi dileklerde bulunan Sönmez, Sertaslan’ı seçimlerdeki başarısında dolayı tebrik etti. Sönmez’in iyi dileklerine teşekkür ederek cevap veren Başkan Sertaslan, başkanlık serüveninin başlangıcından yürüttüğü çalışmalara kadar detaylı açıklamalarda bulundu.

BAŞKANLIĞIN ŞİFRESİ “ÇARŞAMBA GRUBU”

Adaylık sürecinin yolculuğunu anlatan Sertaslan; “Ben parti meclisinin ilk açıkladığı belediye başkan adaylarından biriydim. Belediye başkan adayı gibi çalışmaya 2017 Ekim ayında başladık. O günde itibaren “Çarşamba Grubu” isimli oluşum ile her hafta toplantılar yaptık.  Sorun çözme ihtimali, yeteneği olan kim varsa aynı masanın etrafında topladık. Her ay o toplantıları devam ettirdik. Gündem önceden duyuruldu. Gemlik’te İstanbul düzenini, planını yapan ekibin koordinatörü ve çevre mühendisi geldi bize misafir oldu. Bunun yanı sıra deprem bilimcileri getirdik. Bu toplantıları dönemin   İlçe başkanı olmama rağmen başkanlığını ben yapmadım. CHP’nin klasik salon toplantıları vardır ya o formatta yapmadık” diye konuştu.  İlçe Başkanlığı görevini bırakma sürecine değinen Sertaslan, “ Aralık ayında ilçe başkanlığı görevini bıraktım. Başkan adayı olacaksan kesinlikle aday olacağın gün istifa edeceksin. 3 Aralık 2017 Belediye başkanı aday adayı olmak adına görevimden ayrıldım. Başka bir arkadaşımız yine konsensüs ile ilçe başkanlığına getirildi. Gelen arkadaşımın kucaklayıcı, babacan, örgütle, her yapıyla iletişim kurabilme yeteneği olan bir adam olmasıdır. Sonraki süreçte bana hiç arkama baktırmadı. Örgütle alakalı genel işleri o yaptı” dedi.

“NE DURUYORSUN GİT ÇALIŞ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile adaylığını değerlendirdiği konuşmayı da anlatan Sertaslan, “İlçe başkanımızla beraber Genel başkanımıza da gidip doğru kişi olduğumuzu anlattık kendisine. Genel Başkanımızda bizlere güvenini göstererek; “Ne duruyorsun. Hadi git çalış” dedi. Genel Başkanımızın desteğini de arkamıza alarak yola koyulduk” diye konuştu.

‘GEMLİK’E UĞURLU GELECEK’

Seçim kampanyasına da değinen Sertaslan, “Gemlik’te pek çok yere  ‘Gemlik’e Uğurlu Gelecek’ aşifleri astık. Yüzüm yok, ismim yok, hiçbir şey yok. Afişte sadece 4 yaprak yonca ve üzerindeki uğur böceği detayı vardı. Bana oy vermeyen insanların buzdolaplarında bu magnetlerim vardı. Bizim yola çıkışımızın görseli bile hazırdı”  şeklinde konuştu. Adaylığının açıklanma süreciyle ile ilgili de bilgi veren Sertaslan, “İlk açıklanan 105 belediye başkanından biriyim ben. İlçe başkanlığı dönemi yaşamasaydım, Gemlik taşınıyor hikayesi çıkmasaydı sadece partinin adayı olarak kalabilirdim. Sivil toplum o dönem ayağa kalktı. Nasıl Gemlik’i taşırsınız diye. Akademik Odalar ve Ticaret Sanayi Odaları toplantı yaptılar. Orada çıktım bir konuşma yaptım. O konuşmaya kadar ben partimin adayıydım. O konuşmamdan sonra ise Gemlik’te belediye başkan adayı oldum. Bütün bu tesadüfleri ilçe başkanı olmasam yaşayamazdım” ifadelerini kullandı.

BORÇ 11 MİLYONA DÜŞTÜ

Gemlik Belediye Başkanı olarak görevi üstlendiğinde belediyenin 18 milyon 500 bin lira borcunun olduğunu vurgulayan Sertaslan,  “Biz bu rakamı 11 milyona kadar düşürdük. Bizi çok zorlayacak bir borç da yok. Kapımızın önünde bizi taciz eden kimse yok. Yapacağımız bütün işlerde hesap, kitap yapmadan bir şey yapmıyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’LE UYUMLU ÇALIŞMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, kendisini ziyaretini değerlendiren Sertaslan,  “Alinur Başkan da geldi, ben de gittim ziyarete. Şunu görüyorum ona da biz de  vatandaş bir sorumluluk yükledi. Halk “Gemlik’te sen çalışacaksın, Büyükşehirde de Alinur Başkan çalışacak” dedi.  Yetki ve sorumluluk alanlarınız belli. Bu uyum içerisinde çalışarak Gemlik’i daha iyi yerlere taşımayı hedefliyoruz” diye sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?