“Skandal ifadeler kabul edilemez”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe yaptığı açıklamada, CHP’li milletvekilinin Kahraman Ordumuz ile ilgili talihsiz açıklamasını kabul edilemez bulduklarını, CHP’nin genetik hastalığının yine depreştiğini, CHP’yi milletin değerlerine ve kurumlarına sahip çıkmaya davet ettiklerini söyledi.

“Skandal ifadeler kabul edilemez”

Sakartepe, bununla birlikte RTÜK tarafından Habertürk Televizyonuna verilen cezanın hukuka uygun olmadığı ve bu orantısız cezanın basın özgürlüğü hakkının korunması açısından kaldırılması gerektiğini ifade etti.
CHP’li vekilin ordumuz için kullandığı skandal ifadeler kabul edilemez!
Yeniden Refah Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:
Öncelikle belirtmek isteriz ki, son dönemde Suriye sınırımızda, Doğu Akdeniz’ de, Terörle mücadelede destanlar yazan Mehmetçiğimizin millet olarak arkasındayız. Kahraman ordumuzun bu başarısından dolayı dostlarımız seviniyor, düşmanlarımız ise korkuyor. Mehmetçiğimizin başarıları göğsümüzü kabartırken, onlar fiili olarak sahada, millet olarak bizler de yüreğimizle ve dualarımızla evlatlarımızın arkasındayız.
Bu hafta bir CHP Milletvekilinin, Kahraman ordumuz için kullandığı skandal açıklamalar ülke gündemine düştü. Millet olarak, üzülerek bu beyanatları izledik. Dahası ise CHP yönetimi tarafından milletvekilinin sözlerine sahip çıkılmasını hayretle ve ibretle izledik. Aziz Milletimizin hiçbir ferdi tarafından asla kabul edilemeyecek bu açıklamaların, ısrarla devam etmesi ve arkasında durulması ise CHP’nin Halk ile olan mesafesini göstermektedir. Yargı mensuplarıyla, öğretmenlerle, esnafla arasına mesafe koyan CHP son açıklamaları ile millet ile de arasına mesafe koymuştur.
CHP’nin genetik hastalığının yine depreştiği ortaya çıkmaktadır. Devletin kurucu partisi olduğunu her seferinde ifade eden, CHP’yi Devlet ve Milleti anlamaya; Milletin değerlerine ve Kurumlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz.
‘Habertürk’e verilen ceza hukuka uygun değildir’
Bununla birlikte, gözden kaçırılan en önemli ayrıntı ise Habertürk Televizyonuna RTÜK tarafından verilen hakkaniyete uygun olmayan cezadır. Bahse konu, talihsiz açıklama Habertürk Televizyonunda bir CHP milletvekili tarafından yapılmıştır. Fakat, program moderatörü tarafından müdahale edilmesine ve tasvip edilmediğini net olarak ortaya koyulmasına rağmen, RTÜK tarafından üst sınırdan cezalandırılmıştır. Bu cezanın hukuka uygun olmadığı ve Basın özgürlüğü açısından ilgili cezanın kaldırılması gerektiği kanaatindeyiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?