Sony akıllı telefon kullanıcılarına üzücü haber!

HTC’nin ardından telefon dünyasında büyük çöküşü yaşayan üreticilerin başında Sony geliyor. Mobil bölümü için başta Türkiye olmak üzere birçok ülkedeki ofislerini kapatan Sony akıllı telefon sektöründe sürekli kan kaybediyor.

Sony akıllı telefon kullanıcılarına üzücü haber!

Geçtiğimiz çeyrekte sadece 600 bin adet telefon satması markanın yaşadığı düşünü gözler önüne seriyor. Bu kayıp, her yıl daha az sayıda cihazın piyasaya sürülmesi ile sınırlı kalmıyor ve aynı zamanda Xperia serisi için özel olarak tasarlanan hizmetlerde azalıyor. Bu konuda markadan üzücü haber geldi.

Sonlarındırılan hizmetlerden ilki Sony E-Posta uygulaması. Artık Xperia 5 ve piyasaya sürülecek olan yeni telefonlar tarafından desteklenmeyen bu uygulama yerine kullanıcıların Gmail’i tercih edebileceği belirtiliyor.

Sony akıllı telefon modelleri için bazı servisler sonlandırılıyor!

Buna ek olarak Xperia telefon sahipleri artık yazılım güncellemeleri hakkında bilgi veren bültenlere sahip olmayacak. Önümüzdeki ay bültenlere son verilirken,  tabi yeni bir güncelleme olduğunda detaylı bilgiye erişilebilecek.

Son olarak Album uygulamasının Amazon tarafından desteklenen yedekleme özelliğine son veriliyor. Uygulama var olmaya devam etse de, 31 Mart 2020 tarihinden itibaren fotoğraflarınızı yedeklemenize izin verilmeyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?